У час сучасних технологій можливості людини стають все більшими. До прикладу, зробити кадр з висоти пташиного польоту тепер може кожен без особливих умінь завдяки квадрокоптерам. Про історію цього девайсу та унікальні функції – читайте далі.
Ідея конструкції з чотирма моторами з’явилась майже сотню років тому у французького інженера Етьєна Емішена. Сучасні ж девайси у звичному для нас вигляді створила німецька компанія MikroKopter у 2006 році. Однак загальна конструкція ще нагадує перші розробки, а відмінність – у різноманітності функцій.
За останні 13 років квадрокоптери стали незамінними у багатьох сферах, як от кіно, журналістика та охорона. Квадрокоптер допомагає зробити відеоролик, зафільмувати святкування весілля або ж зробити фото з висоти пташиного польоту. Зйомки телевізійних програм про диких тварин стали набагато безпечнішими з появою цього гаджета. Також квадрокоптери використовують збройні сили та спецслужби.
Квадрокоптер нагадує радіокерований гелікоптер. Літають вони за допомою 4 або більшої кількості гвинтів, розташованих на верхній частині корпусу. Звідси і назва цього пристрою. Він розвиває швидкість від 18 до понад 68 метрів в секунду та долає відстань від 2000 до понад 10 000 метрів. Управління пристроями здійснюється за допомогою Wi-Fi або навіть жестами.

Існує кілька видів квадрокоптерів в залежності від ваги: важкий, середній, маленький та міні-коптер. Що більша вага коптера, то більшого розміру пропелер потрібен для польоту. Що більший пропелер, тим менша маневреність – і відповідно навпаки. Середній коптер вважається найзручнішим видом. Їхня вага становить від 1 до 2,5 кілограма. Це забезпечує хорошу маневреність і вантажопідйомність. А от маленький коптер розганяє швидкість до 100 кілометрів на годину, його використовують, зокрема, при зйомці гонок. Міні-коптер – це крихітний апарат розміром з долоню. Він відмінно маневрує, але запускати його можна на невеликі відстані. Зазвичай такі квадрокоптери використовують оператори для зйомок урочистих подій у приміщеннях.
Лідером на ринку безпілотних літальних апаратів є китайська компанія DJI. Засновник компанії Ван Тао перші свої дослідження робив у студентському гуртожитку Гонконгу, а зараз компанія є новатором на ринку літальних апаратів. З 20 працівників штат зріс до кількох тисяч. Популярності компанії додали і кілька курйозів. У 2015 році дрон виробництва DJI полетів від свого нетверезого господаря співробітника американської розвідки та розбився прямісінько на галявині Білого дому. Через кілька місяців того ж року стався ще один випадок – більш резонансний. Дрон DJI з вантажем радіоактивної землі з місця аварії на «Фукусіма-1» приземлився на дах резиденції прем’єр-міністра Японії. Після цих випадків дрони модифікували так, що вони не можуть літати поблизу аеродромів і «заборонених зон». Однак саме ці курйози додали бренду ще більшої впізнаваності.

Matrice 210 – топовий і найдорожчий. Це розробка компанії DJI. Квадрокоптер використовують в експедиціях та рятувальних операціях разом з тепловізором та зум-камерою. Він допомагає швидко знайти постраждалих або зниклих. До того ж, Matrice 210 не боїться атмосферних опадів, адже його корпус надійно захищений від впливу вологи. Квадрокоптер може літати в дощ і сніг та навіть при 20 градусах морозу.
Matrice 600 Pro – найбільший. Цей квадрокоптер DJI – заміна масивних кранів для зйомок. Він може переносити важкі камери та стабілізатори вагою до 6 кілограмів. Спеціальний зарядний пристрій для Matrice 600 Pro дозволяє одночасно заряджати до 6 акумуляторів. Для знімального процесу – це незамінна функція.
Mavic Pro Platinum – підходить для більшості користувачів. Цей квадрокоптер від DJI стане у нагоді в подорожах. Він легко складається, його зручно носити з собою в рюкзаку чи сумці. Mavic Pro Platinum розвиває швидкість до 65 кілометрів на годину. 12-мегапіксельна камера Mavic Pro Platinum з підтримкою RAW Adobe DNG гарантує ідеальні кадри в 4К. А завдяки відеоокулярам з кутом огляду 85 градусів на світ можна подивитися з висоти пташиного польоту.

Якщо купуєте квадрокоптер для аматорських зйомок – краще обирати маленькі та середні апарати. Для професійних зйомок придбайте важкий коптер. Якщо ж пристрій для дитини, то варто зупинитися на міні-коптерах.
Нічого складного в управлінні квадрокоптером немає. Пристроєм керує невеликий пульт з двома джойстиками. Кожен важіль відповідає за свої функції: зліт та зниження коптера, а також повороти праворуч та ліворуч. Однак маневрувати у повітрі йому дозволяє зміна швидкості польоту, а це відбувається завдяки обертанню гвинтів – декількох або всіх одразу.
Керувати квадрокоптором можна також завдяки окулярам віртуальної реальності. GOGGLES – окуляри, які працюють з будь-яким дроном DJI. Куди повертаєте голову, туди повертається й камера квадрокоптера. В окуляри вбудували два екрани з розширенням 4К для повного ефекту присутності.
Якщо ви уже придбали собі квадрокоптер, то не забувайте про основні правила його використання. Перед першим польотом повністю зберіть пристрій та перевірте, аби в коробці не залишилися запчастини. На зйомку з собою прихопіть кілька акумуляторів, особливо якщо її запланували далеко від дому. Спочатку варто запускати квадрокоптер на відкритому просторі – так буде простіше ним керувати і він не зіткнеться з перешкодою. А ще новачкам рекомендують певний час використовувати стабільний режим управління, це допоможе швидше розібратися з функціями цього девайсу та легко перейти до ручного режиму без будь-яких втрат.
Для когось квадрокоптер – це незамінна річ у роботі, для інших – дорога іграшка. Але він точно нікого він не залишить байдужим.