Вам ніколи не хотілося повного тілесного поєднання з природою? Такого повного, щоб між вашим тілом і навколишнім середовищем не було жодних перешкод, щоб ви повністю оголені були на природі? І якщо не будемо кривити душею, то більшість з нас зізнається, мабуть, що іноді просто хочеться влітку побути повністю оголеним і навіть серед таких же оголених людей, як ти сам. І така можливість є. Коли повністю оголені люди засмагають на пляжі, де навіть нікому не спаде на думку сказати, що це зборище якихось ненормальних ексгібіціоністів. Нудизм для них – спосіб відпочинку, стиль життя.
Нудистський пляж – це пляж, на якому люди зазвичай відпочивають без одягу. Люди відвідують такі пляжі з багатьох причин. Одні не бачать сенсу у використанні одягу під час засмагання та купання, іншим подобається відчуття свободи або просто перебування на природі без одягу, хтось прагне отримати рівномірну засмагу, дехто відвідує такі пляжі з цікавості або тому що полюбляє дивитись на оголених людей.
З історії відомо, що до середини ХІХ століття купання без одягу не було незвичним явищем. На початку ХХ століття нудистські клуби та комуни виникали у Німеччині та Франції, а потім і в багатьох інших країнах. До речі, однією з перших нудизм визнала Франція: популярними нудистські пляжі стали в 50-х роках на французькому узбережжі і з того часу розповсюдилися по світу. З’явилися навіть цілі великі нудистські райони, такі як Лекат у Франції. Обителлю пляжних «ліберте і егаліе» став курорт Монталіве, розташований неподалік від Жиронди, на березі Атлантики. Спочатку дикий пляж за кілька років у Монталіві перетворився на благопристойне місце сімейного відпочинку з кемпінгами (наприклад, chm-montalivet.com), ресторанами і зручною інфраструктурою. Другий знаменитий пляж для нудистів – «Таїті» – знаходиться в Сен-Тропе.
Колись його прославила юна Бріджит Бардо. І на кілька десятків років він став притулком знаменитостей з усього світу: півстоліття тому там можна було зустріти Чарльза Бронсона, Сержа Генсбура і Джейн Фонду. Офіційно «Таїті» є частиною 50-кілометрового пляжу «Памплона» і досі зберігає статус нудистського, однак через папараці зірок на ньому тепер значно менше. Не залишились осторонь цих тенденцій і українські землі: поява нудистського пляжу в Коктебелі пов’язана з ім’ям Максиміліана Волошина, а Заліщики були одним з головних центрів натуризму в Польщі.
Найбільше любителів нудизму живе в Північній Європі та Австралії. Останні кліматом не ображені, а ось у Північній Європі літо коротке, тому більшості любителів «голого відпочинку» доводиться їхати на південь: у Хорватію, Чорногорію, Грецію, Іспанію, Францію, а також за океан – в Бразилію або на Кубу. Абсолютно точно не варто шукати нудистські пляжі або давати волю своїй схильності оголитися в країнах, де сповідують іслам. Навіть на узбережжі ліберального Марокко нудистських пляжів немає. А на Мальдівах за перебування на пляжі топлес можуть оштрафувати на суму $1000. Взагалі, не варто плутати нудистські пляжі з пляжами-топлес: там нижня частина купального костюма є обов’язковою. На деяких звичайних пляжах відпочинок «без верху» є допустимим, тоді як нудизм категорично не вітається.
Далеко не всі нудистські пляжі мають відповідний офіційний статус. Більшість нудистських пляжів були такими протягом багатьох років і таким чином стали «традиційно нудистськими». Але багато з них є «дикими», тобто такими, які взагалі не мають офіційного статусу пляжу або зони відпочинку, їх не обслуговують місцеві служби благоустрою. В такому випадку порядок і благоустрій пляжу підтримують його відвідувачі. Часто нудистські пляжі відокремлені та віддалені від звичайних, але іноді межа між ними буває умовною.
Можна виділити кілька типів нудистських пляжів:
- пляжі, на яких одяг є забороненим незалежно від погоди та інших обставин (такі пляжі є частинами спеціальних нудистських зон відпочинку);
- пляжі, на яких відсутність одягу є загальноприйнятою, але не обов’язковою, й зазвичай абсолютна більшість або навіть всі відвідувачі таких пляжів перебувають на ньому без одягу;
- пляжі, на яких елементи одягу є необов’язковими («clothing-optional beaches». На таких пляжах можуть відпочивати поруч нудисти та люди в купальних костюмах різного ступеню відкритості (в тому числі топлес).
Якщо ви все-таки зважилися піти на нудистський пляж, слід пам’ятати кілька простих правил. По-перше, виберіть пляж і перевірте стан води. За її чистотою на офіційних нудистських пляжах стежать спеціальні служби. Що ж до пляжів «диких», до них потрібно підходити дуже обережно, звертаючи увагу на чистоту. По-друге, візьміть з собою все необхідне: щільний плед, на якому ви будете лежати, і як мінімум два сонцезахисні засоби – з нижчим SPF-показником для тіла і вищим – для сідниць та зони бікіні. Навіть якщо на упаковці засобу є маркування «Водостійкий», після кожного купання його потрібно наносити знову.
Пам’ятайте, що на сонці можна отримати не тільки опіки шкіри, але й слизової головки члена. Особливо це стосується чоловіків, статеві органи яких мають обрізану крайню плоть. Щоб цього не сталося, користуйтеся сонцезахисними кремами, частіше заходьте у воду і зволожуйте себе. Та й не варто робити перше відвідування нудистського пляжу занадто тривалим.
Помилково вважати, що відпочинок на нудистському пляжі позбавлений усіляких обмежень.Треба усвідомлювати, що нудистський пляж – це далеко не інтим-клуб. Та й взагалі до сексу нудистські пляжі мають вельми віддалене відношення.Слід розуміти, що оголеність у випадку з нудистським пляжем не є синонімом доступності.
Важливий момент для чоловіків. Мабуть, кожного представника сильної статі хвилює питання «Що робити, якщо почнеться ерекція?» Порада одна: вести себе природно. Це звичайна справа, тому оточуючі, цілком ймовірно, не звернуть уваги. Якщо ж ерекція надто бентежить, слід відволіктися і заспокоїтися, лягти на живіт або зануритися у воду.
Особливо делікатною темою є фотографування на нудистських пляжах. Якщо хтось спокійно ставиться до цього питання, то деякі відпочивальники не прагнуть потрапити в голому вигляді в фотоальбом до незнайомих людей. Офіційних заборон на фотографування на пляжах немає, але перед початком «фотосесії» краще отримати дозвіл не тільки у тих, на кого безпосередньо спрямований об’єктив, але і у тих, хто може потрапити в кадр випадково. Міжнародна федерація натуристів розробила кодекс поведінки або етикету для відвідувачів нудистських пляжів.
Він передбачає уникання будь-яких форм сексуальної активності, таких як статевий акт, мастурбація, сексуальні домагання. Не допускається несанкціоноване фотографування. В цілому стандарти вимагають дотримання недоторканності приватного життя інших відвідувачів.
І, на кінець, попри розповсюджені стереотипи нудистські пляжі є цілком пристойними місцинами і мало чим (крім одягу відвідувачів, тобто його відсутності) відрізняються від традиційних пляжів. Гарного вам літнього відпочинку!
Роман Іваницький, андролог