Працюючи психологом у сфері стосунків, я зрозуміла, що більшість моїх клієнтів страждають через «любовні трикутники». Хтось через це себе засуджує і знецінює як особистість, а хтось виживає і стає сильнішим. Вивчаючи цю тему, я можу сказати, що різниці між чоловічою і жіночою зрадами, загалом, не існує, проте є декілька АЛЕ.
Наші імпульси зароджуються в дитинстві. Першим чоловіком, на якого дівчинка несвідомо звертає увагу, є її тато. Турбота з боку батька у вигляді обіймів, порад, теплих слів, подарованих квітів, походів у кіно та кафе, прогулянок, дорогих подарунків – назавжди запам’ятовуються дівчатами. За допомогою цього у них формується ідеал чоловічої уваги.
Так само і фізичні покарання (спілкування на підвищених тонах, ігнорування, образи, а також використання грубої чоловічої сили), прописуються на «жорсткому диску» сексуальності майбутньої жінки. Лібідо жінки збуджуватиметься при пошуку сексуального партнера і супутника життя на те, що вона отримала від батька в минулому.

Hands of female and male lying on bed
Чого хоче жінка? Вона хоче відчувати емоційний, фізичний, фінансовий захист, а також упевненість в сексуальному задоволенні. Дівчина, вступаючи у відносини, шукає чоловіка, від якого вона народить дитину і буде відчувати себе захищеною.
Психологія чоловічих зрад бере свій початок ще з підліткового віку. У цей період часу збудження відбувається лише від присутності дівчини. Далі цього ставало замало. З’являється потреба ще в чомусь. Припускаю, у чомусь такому, що нагадувало йому маму.
Що важливо для чоловіка?
На першому місці – його кар’єра і перевага над конкурентами, на другому – статус у суспільстві, на третьому – жінка, яка захоплюється його сексуальною силою. Усі інші потреби він може отримати від чоловіків. Що відбувається тоді, коли жінка не збуджує його тіло та інтелект? Чому зраджує чоловік?
Потреба залишається і чоловік шукає нову жінку. Чоловіча зрада – це боротьба з собою. Підвищення власної значущості, зачіпання чоловічого Его. Кожна перемога над жінкою оцінюється чоловіком як велике досягнення в житті.
Хоча, зазвичай на чуттєвому рівні, чоловік так само продовжує любити свою жінку. Зрада залишається на рівні фізіології.
Також хочу заперечити думку про «мисливців і захоплення нових територій». Для мене – це вчорашній день. У жінок 21 ст. відмінно виявленні інстинкти мисливців, які мають неслабкі амбіції. У результаті недобору чогось зі своїм партнером, жінка наважується переступити межу. Вона, на відміну від чоловіків, шукають не щось нове, а щось краще. Дівчина вкрай рідко піде на зраду, просто лише з метою задоволення своїх фізіологічних потреб. До прикладу: чоловік соромиться дружини, принижує її, знецінює її соціальний статус, її роботу. У такому випадку жінку до зради спонукає погане ставлення чоловіка до неї або бажання помститися йому за зраду.
Жіноча зрада – це передусім виплеск незадоволення та нереалізованості.
Жінки серйозніше відносяться до інституту шлюбу, проте вони частіше зізнаються у скоєному і кидають чоловіків через власну невірність.
Висновки:
1.Чоловіки і жінки зраджують у рівній кількості.
2.Жінка в зраді шукає краще, а чоловік шукає нове.
3.Жінка частіше у зраді рятується від проблем, тоді як чоловік, як правило, просто розважається.
4.Чоловіки частіше приховують факт власної зради, а жінки частіше розповідають про неї.
5.Жінки зраджують з конкретним чоловіком, як правило з тим, який подобається. Чоловіки зраджують зі збірним образом жіночності в особі доступних представниць.
6.Жінки частіше зраджують з одруженими чоловіками, ніж чоловіки із заміжніми жінками.
7.Жіноча зрада, на відміну від чоловічої, обтяжується навмисністю свого вчинку. Тому чоловіча зрада легковажніша.
8.У жінок частіше один коханець, а у чоловіків навпаки.
Однією із основних помилок, які роблять після того як хтось із партнерів зрадив – це прийняття рішення з гарячу. Безумовно, з негативними емоціями у такій ситуації впоратися вкрай складно. Допустити помилку дуже легко. На піку емоцій влаштовуються скандали, істерики, звинувачують один одного, маніпулюють відбиранням дітей, а ще гірше – перетягують дітей, як канат, на одну із сторін.
Друга помилка – це бездіяльність. Ситуацію пускають на самоплив, закриваючи очі і вуха: нічого не бачу, нічого не чую, значить, зради немає.
Перший крок для лікування відносин – це усвідомлення, що це сталося і це вже в минулому. Цього ніяк не змінити. Партнери, які були в парі до зради «померли», сталася криза.

Resentful colleagues looking away from each other because of misunderstanding. Unhappy business people being quarreling and sitting on one sofa. Conflict concept
У такі моменти варто задуматися: можливо хтось зробив щось не так? Може чоловік або дружина помилилися? Потрібно прояснити ситуацію, яка склалася. Адекватно розуміючи, в якій точці життя ви знаходитеся, чи хочете обговорювати проблему і знаходити її вирішення?
Коли самостійно виходить почути один одного – це прекрасно!
Проте якщо є складнощі в комунікації – потрібно звернутися до сімейного психолога, який стане вашим особистим «перекладачем» комунікації і допоможе прожити цей біль, зраду і укласти контракт на відносини.
Управління сім’єю починається з моменту її заснування. Кожен повинен працювати для особистого і спільного розвитку. Коли хтось росте, а інший у парі залишається на місці – це початок кінця.
Працюйте в кайф один для одного, відкрито показуйте свої емоції, насолоджуйтеся почуттями.
Ваша Наталія Ішкова, психолог
Знаю жінок. Відчуваю чоловіків