Група студентів з технологічного університету Ейндховена створила інноваційний електромобіль Luca. Його унікальність полягає в тому, що він майже повністю зроблений із вторсировини. До того ж мова не тільки про ПЕТ-пляшки та інші побутові відходи, а й про пластик, який витягнули з океану.
Для того, щоб електрокар був міцним і не виглядав безглуздо, студенти домовилися з низкою компаній, у тому числі – з ізраїльським стартапом UBQ, фахівці яких допомогли їм розробити кузов та шасі. У межах цієї співпраці також створили нові матеріали із використанням лляних, кокосових волокон та кінського волосся. Після тривалого компонування вони зупинилися на поєднанні льняного волокна з океанічним пластиком. Саме з цього композиту і виготовили кузов авто.

Сіті-кар виглядає досить привабливо, при цьому він важить вдвічі менше, ніж інші автомобілі на електротязі. За словами розробників, міцність нових матеріалів вдвічі вища, ніж у стандартного пластику, який використовується в автомобільній промисловості. Окрім того, виготовлення цих композитів менш витратне, тобто фінансово вигідніше для компаній.

Звичайно, основним завданням студентів було не створення лінійки автомобілів, а демонстрація можливостей використання відходів в промисловості. Такі матеріали нічим не поступаються звичним. Попри це, розробники хочуть довести розпочате до логічного фіналу і готуються вивести своє творіння на дорожні тести, а також перевірити його безпеку. До слова, в рух Luca призводять два електромотори з сумарною віддачею у 20 кінських сил. Запас ходу досягає 200 кілометрів.
Роман Турин