Довгождане літо прийшло, отож сезон курортних романів можна оголосити офіційно відкритим. А разом з ним – період спокусливих силуетів майже оголених красунь на пляжах. Ви ж не будете заперечувати, що в такій атмосфері можна легко втратити голову і почати закохуватись. У передчуттях жаданої відпустки 80% чоловіків та 45% жінок мріють про захопливу романтичну пригоду.
Вчені дослідили, що з точки зору біохімії під впливом сонячних променів організм починає виділяти серотонін, а ще у нас, чоловіків, починається підвищена секреція тестостерону, яка збурює наші емоції та штовхає на романтичні подвиги.
Феномен курортного роману полягає в тому, що це красива романтична короткотривала в часі історія, яка не має ні прологу, ні розвитку сюжету, ні щасливого фіналу з одруженням. Герої цієї пригоди діють без правил повсякденного життя, не планують майбутнього, не сваряться через дурниці, не маніпулюють одне одним, не стараються переробити партнера.
Курортний роман, як правило, не має продовження, статистика свідчить, що тільки 2-10% таких пригод закінчуються одруженням. Тільки 40% на недовготривалий час продовжують стосунки і 50% одразу ж забувають одне про одного, повернувшись з відпочинку.
Психологи стверджують, що курортні романи іноді бувають навіть необхідними! В ситуації розриву з партнеркою або розлучення з дружиною курортний роман може стати вашим рятівним колом. Ніщо краще, ніж флірт, побачення та навіть легка закоханість, не допомагає перемкнутися від неприємних думок про розрив стосунків! Та й підвищенню самооцінки сприяє.
Однак для темпераментних чоловіків існує небезпека перетворити своє життя на суцільний курортний роман. Після того, як чоловік звикає до постійних курортних романів, йому важче будувати довгострокові стосунки з партнерками, все закінчується букетно-цукерковим періодом.
Своїм баченням курортних романів з нами поділилася практикуючий психолог, сексолог-терапевт і гештальт-терапевт Наталія Ішкова:
«Курортний роман ставався в житті кожного. А чому би і ні?
Цілі чоловіка або жінки, які зважуються на такі стосунки, практично ідентичні:
– пізнати свіжість відчуттів;
– пірнути в швидкоплинні стосунки без взаємних зобов’язань та побуту;
– відчути незвичайні емоції та почуття від сексуальної близькості.
Немає часу на тривалу прелюдію (коли мають місце поступове зближення та пізнання одне одного), який дуже важливий у побудові стосунків та побудові особистісних рамок. Тому і відбувається стрімке входження в контакт.
У гештальт-терапії навіть існує такий вислів «влетіти в контакт», коли, не задумуючись ні над своїм станом, ні над зовнішніми обставинами, не придивляючись уважно до людини, що поруч, ми починаємо активно діяти. Та й, зрештою, вже складно над усім цим задумуватись і усвідомлювати, оскільки фазу поступового зближення ми у стані внутрішнього неспокою промайнули, але продовжуючи цей неспокій намагаємося відволіктися на яку-небудь взаємодію. Пізнавати один одного поступово теж немає часу.
Під час відпустки «вічно холості» втамовують свій емоційний голод та сексуальну спрагу і, наситившись, повертаються ситими в свої сім’ї.
Партнери, нічого не знаючи одне про одного, можуть себе поводити так, як би ніколи не поводили у звичайному житті, створювати собі будь-який образ. Такий собі адреналіновий ризик. Така неймовірна ілюзія та перепочинок від труднощів комунікації в реальних стосунках. Ні чоловік, ні жінка в таких «курортних» стосунках не переймаються проблемами на роботі, труднощами в побуті, не будують спільних планів на майбутнє і можуть просто розслабитися і насолоджуватися теперішнім моментом.
Це водночас і не добре, і не погано. Кожен проживає власний досвід. Курортний роман передбачає швидкоплинність, легкість, необов’язковість. Зрештою, так ставиться до нього більшість чоловіків.
Існують пастки, якщо учасники «амурно-тужурної історії» потрапляють в емоційно-сексуальну залежність. Отримавши свою дозу «допінгу» (а в чоловіків емоційна сфера недосконала, емоціями чоловік наповнюється через жінку), виникає велика ймовірність потрапити в категорію вічного курортного романтика, який стає нездатним будувати тривалі стосунки.
Довіряйте собі, своїм почуттям поруч з іншою людиною – зрештою, ваші почуття, емоційна інтуїція – це найнадійніший путівник. Якщо існує прогалина у стосунках із постійним партнером – вартує нарощувати втрачене.
Шляхи існують: відкрита комунікація, бажання покращити стосунки і за кухонним столом, і вночі в спальні. Звичайно, тут потрібна власна робота над стосунками, а іноді і допомога психотерапевта.»
Парадоксальним чином буває, що після курортного роману стосунки з власною дружиною покращуються. У когось через те, що мучить сумління, а хтось повертається з відпустки і по-новому дивиться на кохану людину, оцінюючи важливість довготривалих та надійних стосунків.
Про курортні романи існує сотня діаметрально протилежних думок: одні стверджують, що такі пригоди можуть розбити серце, зруйнувати сім’ю, інші їм заперечують. Насправді ж курортні романи можуть нагадати, як це насолоджуватись життям, віддаватись емоціям та пристрастям, а секс на курорті набуває особливої гостроти та спонтанності, яку не завжди знайдеш у повсякденному житті. Та варто пам’ятати, що кожен випадок курортного роману індивідуальний, тож краще просто довіритись своїм відчуттям та інтуїції.
Валерій Полубічко