Любите ви носити піджаки чи ні, у вашому житті точно настане момент, коли доведеться його одягнути. І навіть якщо ваш стиль – худі і спортивки, а до кінця карантину це стиль більшості, класика завжди переможе.
Вважається, що чоловікам, які не працюють в офісі, потрібно щонайменше 6-8 костюмів. Так, сучасний дрес-код в більшості випадків не такий строгий, як раніше, але на співбесіду, перше побачення, театральну прем’єру, діловий обід, знайомство з батьками або весілля друга краще прийти саме в піджаку і штанах.
Питання, що краще – купити готовий піджак або пошити на замовлення, навіть не обговорюється. Звичайно, в ідеалі один з найскладніших предметів гардероба повинен бути виготовлений з урахуванням ваших індивідуальних параметрів. Але це досить довгий процес: поки з вас знімуть мірки і відправлять їх на фабрику, поки там підготують ваш піджак, поки кравець внесе правки після другої примірки, мине близько 4-6 тижнів. Якщо такий термін вас не влаштовує, то доведеться вирушати на пошуки відповідного варіанту в магазині. Ми поділимось таємницями і розповімо вам, як зрозуміти, що піджак сидить правильно. Для цього варто придивитися відразу до декількох деталей.
ПЛЕЧІ
Найголовніша характеристика. Те, як піджак сидить в плечах, визначає, чи зможете ви в принципі його носити. У конструкції можна поправити багато, але тільки не цю частину. Занадто вузькі плечі не покажуть оточенню, що ви регулярно ходите в зал, скоріше, продемонструють, що ви не можете підібрати одяг за розміром. Занадто широкі – теж не найкращий варіант. Коли ви будете приміряти піджак, візьміться за край плеча – в нормі у вас вийде схопити його, але тільки самими кінчиками пальців.
ДОВЖИНА
Традиційно заведено вважати, що піджак повинен закінчуватися на лінії, де починається ваша нога. Ще один спосіб перевірити довжину – спокійно опустити руки з боків. Якщо у вас виходить захопити поли піджака, значить, ви не помилилися. Але для стилю casual допустимі і коротші варіанти, які опускаються трохи нижче середини сідниць. До таких моделей простіше підібрати верхній одяг, з-під якої нічого не буде стирчати.
Рукав піджака повинен доходити до кісточки на зап’ясті, щоб манжет сорочки визирав з-під нього приблизно на 1,5-2 сантиметри. Пам’ятайте, що занадто довгий рукав завжди можна вкоротити.
ЛАЦКАНИ
Застебніть верхній або середній (якщо їх три) ґудзик. Лацкани повинні рівно лежати на грудях і в жодному разі не стовбурчитися – це знак, що піджак затісний. Крім того, на талії тканина не повинна збиратися в складки, а між ґудзиком і животом має вільно проходити три пальці. Піджаки, які сидять в обліпку, були в моді кілька років тому, але, швидше за все, в занадто тісній моделі вам буде некомфортно. Сенс якраз в тому, щоб ви відчували себе так само затишно, як і в домашньому халаті (ну, майже).
СПИНА
Тут все просто – комір піджака в нормі щільно прилягає до коміра сорочки. На спині не повинно бути багато складок, особливо горизонтальних: ви ж не Халк, на якому ось-ось трісне одяг.

І ще кілька порад, які полегшать вам вибір:
- Приміряйте піджак відразу з водолазкою або в’язаним джемпером, якщо вибираєте модель на зиму. Але і одягнути його з сорочкою варто, щоб визначитися з довжиною рукава.
- Не замовляйте в інтернет-магазині, особливо якщо ви не знайомі з лекалами бренду. Не страшно помилитися з розміром футболки або толстовки, але покупка піджака вимагає примірки.
- Якщо це ваш перший піджак, то зупиніться на однобортній моделі нейтрального відтінку. Коли почнете перейматися, зможете перейти на екстравагантні варіанти Gucci з широкими лацканами в стилі 1970-х або ультравузькі Celine. Але для початку вам потрібна базова універсальна річ, яка зможе вписатися практично в будь-який образ.
Автор Роман Турин