Світ змінюється – і думка про те, що геймерами стають підлітки, обділені увагою соціуму, давно вже неактуальна. За якихось десять років стерлись демографічні, вікові та класові бар’єри. Сьогодні, як і раніше, комп’ютерними іграми захоплюються діти, віком 13+, але все частіше у лавах геймерів з’являються успішні дорослі люди, у яких є відповідальна високооплачувана робота, сім’я і впливове оточення. Ігри для них – це розвантаження і відновлення, як тренажери, сплав на байдарках або читання біографії Генрі Форда. Ці люди цінують не лише сам факт проходження гри, а емоцію, яку вони відчувають у процесі. Значення має усе – роздільна здатність монітора, зручність клавіатури і мишки, висота стола і крісла, але найбільше – якість звуку, який поглинає і занурює в «іншу» реальність. Саме для таких геймерів журнал «Егоїст» і зробив підбірку найрейтинговіших навушників року.
A4 Bloody J450 від A4Tech
ЦІНА: від $40
Поєднання ефектного дизайну з високою якістю звуку і комфортом для власника, – саме так, без зайвої скромності, описує свою нову розробку компанія A4Tech. І, у принципі, перші відгуки користувачів співпадають із таким позиціюванням. На голові навушники сидять зручно, мають чудову звукоізоляцію. Завдяки останній геймер може з головою зануритись в «інший» світ, але й ті, хто перебуває у приміщенні поруч, не будуть змушені чути звуки цього «іншого» світу. А воно і не дивно, адже чутливість динаміка у цьому пристрої 100 дБ, віртуального звуку – 7.1. Щодо самого мікрофона, то розробники не полінувалися подбати про шумозаглушення. Його чутливість – 45 дБ, а частотний діапазон – 100Гц – 15кГц. Відтак на виході маємо збалансований звук і м’які баси. Приємним бонусом у цих навушниках є ефект об’ємної сцени. Ці «вуха» гідно впораються як із роботою у стрілялках та гонках, так і під час стрім-трансляцій чи спілкування в онлайн-іграх. Навушники серед іншого мають USB-кабель, який не заплутується. Наче й деталь, а свою роль відіграє.
Один із найважливіших плюсів девайсу – у них можна сидіти тривалий час і при цьому не відчувати втоми. Такий ефект забезпечують м’які амбушюри, які здатні адаптуватись під форму голови та вух користувача.
А от дизайн A4 Bloody J450, як то кажуть, на любителя. Кожна деталь вказує на те, що це чітко виражений стиль мілітарі. Втім, мілітарі негрубий, а доволі витриманий і лаконічний. Зрештою, свою ціну і за дизайном, і за характеристиками ці навушники відпрацьовують цілком.
HP Omen Mindframe
ЦІНА: замовчується
Справжні геймери точно знають, що таке багатогодинні гарячі ігрові баталії. А гарячі баталії у літню спеку – це ще те спартанське випробування, особливо, коли фізіологія робить своє, і вуха та голова геймера починають пітніти. Цей побічний ефект геймерства, мабуть, серйозно зачепив розробників компанії HP, бо чого б ще вони вирішили придумати навушники, які здатні охолоджуватись? Технологія сама по собі дуже цікава. Як пояснюють журналісти, які були на презентації новинки у Пекіні, в основі розробки лежить ефект Пельтьє – це термоелектричне явище, яке зумовлює підвищення або пониження температури при проходженні струму в місці контакту двох різнорідних провідників. Простіше кажучи, ці «вуха», відчувають, коли слід почати охолодження, а коли варто залишити температуру такою як є. І одразу хочемо заспокоїти тих, хто хвилюється, що машина почне морозити вуха на власний розсуд – процес охолодження контрольований. При купівлі навушників ви встановлюєте на комп’ютер спеціальне програмне забезпечення, за допомогою якого і можете керувати функцією охолодження. У компанії HP стверджують, що таку функцію на комерційному ринку навушників застосовують вперше у світі. Вперше – не вперше, а про всяк випадок, цю технологію HP запатентувала, і вчинила доволі мудро, бо конкуренти, все-таки, завжди на сторожі.
Нова розробка від HP генерує об’ємний звук 7.1, варто закцентувати, що ця гарнітура також може формувати віртуальний об’ємний звук 7.1. Як і в A4 Bloody J450, у цих навушниках розробники передбачили мікрофон із засобами шумозаглушення, який, до слова, доволі комфортно вмикати і вимикати лише поворотом ніжки. Навушники мають RGB-підсвічування, вбудований регулятор гучності та вимикач мікрофона.
Відгуків про саму гарнітуру, як і про її комфорт, небагато, однак журналісти, які були на презентації новинки, здебільшого запевняють, що вона варта інформаційного шуму, який створили довкола її виходу. Ціну HP Omen Mindframe компанія HP наразі не озвучує, як і точну дату релізу. Втім, інформаційникам уже вдалось дізнатись, що до масового покупця навушники потраплять у другій половині цього року.
Alienware Elite Gaming Headset від Alienware і Dell Gaming
ЦІНА: від $229
Бездротові навушники Alienware Elite Gaming Headset – це вже не просто навушники для геймерів, і навіть не навушники для просунутих геймерів, це навушники для справжнього кібер-спорту. Гарнітура створена для аудіосупроводу геймерського рівня: 7.1 Virtual Surround Sound. При її створенні розробники подбали про розширені частотні характеристики (15Hz-25kHz). Акустику доволі гармонійно доповнюють якісні 40-міліметрові неодимові драйвери високої чіткості. Як результат – навушники видають насичений бас і широкий звуковий спектр. Вмонтований мікрофон забезпечує чітке і природне звучання голосу, при чому, як у режимі соло, так і у режимі багатоголосся. Гарнітура оснащена мікшером гучності Game/Chat. Про стан батареї і бездротового зв’язку теж можна дізнатись без заморочок – навушники розкажуть про ситуацію за допомогою голосових повідомлень. Не найновішою функцією, але доволі практичною є можливість самостійно розташовувати мікрофон на потрібну відстань. Чим ближче він до рота, тим фоновий шум менший, і навпаки.
Щодо комфорту під час експлуатації, то модель справді продумана. Гарнітура легка, не тисне на голову і вуха, але при цьому прилягає щільно. До усіх кнопочок керування можна дотягтись одним пальцем. Ранні пташки, яким уже вдалось випробувати нові навушники від Alienware і Dell Gaming, відзначають не лише технічне наповнення, але й доволі дитяче, на перший погляд, доповнення – світлодіодні голівки. Втім, якщо придивитись ближче, вони таки вартісне доповнення, яке ставить у цій гарнітурі фірмовий підпис Alienware.
Corsair HS50
ЦІНА: від $80
Навушники Corsair HS50 можна вважати гідною бюджетною гарнітурою для геймерів. Вони наділені доволі якісною, як на свою ціну, стереопанорамою. Звучання приємне, однак неідеальне. Частотний діапазон від 20 до 20 000 Гц, чутливість – 111 дБ, чутливість мікрофона – 40дБ. Мікрофон має гнучку 10-сантиметрову ніжку, яка непогано запам’ятовує задане положення. Для спілкування, і навіть для гучних геймерських баталій, таких параметрів цілком достатньо. Якщо використовувати гарнітуру у приміщенні, потрібну шумоізоляцію вона забезпечує, на відміну від користування на вулиці чи у громадському транспорті. Підключити ці навушники можна за допомогою комбінованого 3,5 міліметрового «джека». Зазначу, що у комплекті з Corsair HS50 йде спеціальний перехідник. Завдяки ньому кількість пристроїв, до яких можна підключити Corsair HS50 суттєво зростає. Окрім перехідника, у комплекті з гарнітурою є також знімний мікрофон.
Оголів’я навушників покрите еко-шкірою. Чашки можна підлаштувати індивідуально. Внутрішня сторона гарнітури оснащена амбушюрою із м’яким наповненням. Це дозволяє навушникам не тиснути на голову та вуха, навіть при багатогодинному використанні. Однак, варто закцентувати, прилягають вони доволі щільно. Як бонус можна відзначити те, що чашки можна обертати у 30-градусному діапазоні. Наче й дрібничка, а потрібний післясмак залишає. І так, вуха у таких чашках не пітніють, хоча б за це компанії слід віддати гідне.
Дизайн навушників зайвими наворотами не перенасичений, тому цілком може здобути повагу як в активних геймерів, так і у далеких від світу ігор людей, які просто хочуть доброго звучання за помірні кошти.
ROG Delta від ASUS
ЦІНА: замовчується
Не забарилась із презентацією своєї «навушникової» новинки і компанія ASUS. Чим одразу ж відзначилась гарнітура, то це універсальним роз’ємом USB Type-C. Завдяки цьому навушники ідеально підходять і до будь-якого персонального комп’ютера, і до ноутбука, і до смартфона чи планшета. Хтось, читаючи це, подумає: «Якийсь там USB-роз’єм, це ж у навушниках не головне!», – і дарма, бо саме завдяки цьому напрацюванню компанія ASUS стала одним із головних ньюзмейкерів Computex-2018, а це, кажуть просунуті у техно-новинках люди, доволі серйозна заява. У моделі експерти також виділяють збалансоване співвідношення «сигнал/шум» – 127дБ, при тому, що аналоги-конкуренти змогли досягти не більше 115 дБ. Для тих, кому цей параметр говорить небагато, поясню – завдяки такому співвідношенню геймер доволі точно може визначити, наскільки далеко від нього джерело шуму.
Як і у випадку з HP Omen Mindframe, про дату релізу ROG Delta, як і про їхню вартість, компанія-виробник поки мовчить. Втім, з інсайдерських джерел стало відомо, що у вільний продаж гарнітура надійде уже цієї осені.
Марічка Алексевич