Маючи тісний доступ до впливових людей, можна отримати корисну інформацію про те, хто вони насправді, чим займаються , а головне, що робить їх настільки успішними та відомими.
«Кожного разу, коли ви помічаєте успішну людину, ви бачите тільки її славу. Проте ніколи не задумуєтесь над тим, на які жертви піде вона, щоб досягнути успіху», – Вайбхав Шах
Кевін Круз – один із таких людей. Нещодавно він провів інтерв’ю з понад 200 успішними людьми, у тому числі 7 мільярдерів, 13 олімпійських чемпіонів та безліч досвідчених підприємців. Він ставив одне відкрите просте запитання, відповідь на яке стала найбільшим джерелом інформації про цих людей:
«У чому полягає ваш секрет продуктивності?»
Аналізуючи відповіді, Круз опрацьовував їх для того, щоб дати цікаві поради. Нижче наведено деякі висновки Кевіна.
Вони зосереджуються на хвилинах, а не на годинах. Більшість людей не виконують годинних чи півгодинних блоків у своєму календарі. Успішні люди знають, що день містить в собі 1440 хвилин, і що немає нічого ціннішого, ніж часу. Гроші можуть бути втрачені і зароблені знову, але витрачений час ніколи не можна повернути. Як сказав легендарний олімпійський гімнаст Шеннон Міллер: «До цього дня я дотримуюся графіка, майже хвилина в хвилину». Ви повинні освоїти свої хвилини, щоб оволодіти своїм життям.
Вони зосереджуються лише на одній справі. Продуктивні люди знають, що таке «найважливіше завдання». Також розуміють, що над ним потрібно працювати 1-2 години щоранку, без перерв. Яке із ваших поставлених проблем матиме найбільший вплив на досягнення цілей? Яке досягнення допоможе краще працювати? Це ті питання, які ви повинні собі ставити кожного ранку.
Вони не використовують списки справ. Викиньте свій список справ. Сплануйте все у своєму календарі. Виявляється, що виконується лише 41% завдань у такий спосіб. Розуміння цього призводить до стресів та безсоння, через ефект Зейгарника. Це означає, що незавершені справи будуть залишатися у нашій голові допоки ми їх не завершимо. Успішні люди користуються календарями, за яким живуть і працюють.
Вони передбачають або запобігають небажані ситуації в майбутньому. Ваше майбутнє – це те, чому не можна довіряти повністю. Це тому, що ми та час несумісні. Ми купуємо овочі сьогодні, бо думаємо, що будемо їсти корисні салати протягом усього тижня, але вже на наступний день ми викидаємо ці продукти. Успішні люди з’ясовують, що вони можуть зробити зараз, щоб переконатись, що це їм потім стане у пригоді. Плануйте своє життя і тоді знайдете правильний шлях сьогодні, щоб перемогти своє майбутнє.
Вони приходять додому на обід. Кевін вперше дізнався про це з боку Енді Гроув, який сказав: «Завжди треба робити більше, ніж можна зробити». Дуже успішні люди знають, що вони цінують у житті. Так, робота! Але, що ж ще? Правильної відповіді немає, але для багатьох – це сім’я, спорт та захоплення. Вони свідомо виділяють 1440 хвилин на день у кожну сферу, яку вони цінують (тобто вони розміщують їх у своєму календарі), а потім вони дотримуються цього графіка.
Вони використовують ноутбук. Річард Бренсон неодноразово говорив, що він не зможе побудувати щось без простого ноутбука, який він бере куди завгодно. В одному інтерв’ю грецький судноплавний магнат Арістотель Онассіс сказав: «Завжди носіть записну книжку. Напишіть все. Це урок мільйона доларів, який не навчають у бізнес-школі!» Таким чином вони нічого не повинні запам’ятовувати, тому, що все записують у нотатники.
Вони обробляють електронні листи лише кілька разів на день. Надзвичайно зайняті люди не «перевіряють» свої електронні пошти протягом усього дня. Вони не реагують на кожну вібрацію, щоб побачити, хто знову написав. Замість цього, вони планують свій час, щоб швидко та ефективно вивчати свої електронні листи. Одні роблять це вранці, інші протягом дня або вночі. Це все індивідуально.
Вони уникають зустрічей за будь-яку ціну. Про найкращу пораду, щодо продуктивності праці Кевін запитав у Марка Кубана, той відповів: «Ніколи не погоджуйтеся на зустріч, якщо вас не попередять про те, що це вам коштуватиме». Зустрічі є потенційними вбивцями часу. Якщо ви погодилися на зустріч, то прослідкуйте, щоб вона була короткою та потрібною. Вирішіть одразу для себе, які питання ви хотіли б обговорити.
Вони кажуть «ні» майже усім. Мільярдер Уоррен Баффт відразу сказав: «Різниця між успішними людьми та дуже успішними полягає у тому, що дуже успішні люди говорять «ні» практично усім». Джеймс Алтухер дав Кевіну такий відгук: «Пам’ятайте, що у вас є лише 1440 хвилин у день. Не віддавайте їх так легко».
Вони дотримуються правила 80/20. Відомий Закон Парето говорив, що в більшості випадків 80% результатів припадає лише на 20% праці. Розумні люди знають, які дії приносять найбільший ефект. Тому потрібно зосередити увагу на них й ігнорувати решту.
Вони працюють над завданням тільки один раз. Як часто ви читаєте електронне повідомлення, а потім закриваєте його та залишаєте в папці «Вхідні», щоб потім завершити з ним справу? Якщо розгляд листа займає менше п’яти або десяти хвилин, то успішні люди зразу дають на нього відповідь. Це знижує стрес, оскільки їм не доведеться повторно читати чи переоцінювати предмет ще в майбутньому.
Вони практикують послідовну ранкову програму. Одним з найбільших сюрпризів Кевіна під час інтерв’ювання понад 200 успішних людей було те, скільки з них хотіли поділитися своїм ранковим ритуалом. Почувши про різноманітні звички, вдалося вияснити, що вони вранці приймають душ, потім здоровий сніданок, а тоді роблять зарядку. Інколи вони займаються медитацією, або читають молитви або свою улюблену книгу.
Енергія – це все. Ви не можете додати більше хвилин у дні, але ви можете збільшити свою енергію, увагу та продуктивність. Багаті люди не пропускають обіду, не розриваються у пошуках чогось більшого. Натомість вони розглядають їжу, як паливо; спад у справах, як відновлення.
Можливо, ви не є підприємцем, олімпійським чемпіоном або мільярдером , але їхні секрети можуть допомогти вам зробити більше справ за короткий проміжок часу. Також вони посприяють тому, щоб ви припинили відчувати себе перезавантаженими.
А ти, що робиш для того, щоб бути успішним?
Тревіс Бредберрі