Знайти свою мрію у країні мрій – Сполучених Штатах Америки – одна лише фортуна не допоможе. Цілеспрямованість, уміння ніколи не відмовлятись від своєї мети, готовність до нових викликів та невпинна робота над собою – ось секрет успіху Юлії Фаїст. Про те, як це – жити серед райської краси Маямі і створювати рай для себе та сім’ї, не забуваючи при цьому про соціально важливі справи, вона розповіла «Егоїсту».
Ви живете у сонячному Маямі, у місці, де більшість людей були б точно не проти провести карантин. Коли гортаєш Ваш профіль у соцмережах, можеш сказати – ось ця людина точно живе тією «недосяжною американською мрією». Чи справді це так?
Дякую за таке красиве порівняння, але варто зазначити, що у соцмережах усі ми виглядаємо щасливішими, красивішими, багатшими, аніж є. І все ж мені дійсно щастить, я відчуваю Божу прихильність і любов. Адже прокидатися щоранку з мальовничим виглядом на океан, мати здорову і люблячу сім’ю – вже є благословення. До цього додамо сонячну погоду, радісних людей, розкішні машини, прогулянки на мегаяхтах, гала-вечори. Якщо рай існує на землі, то він десь тут.
Маямі асоціюється з сонцем та відпочинком, але це також і один з основних американських фінансових центрів. Чи адаптувались Ви до цього шаленого ритму?
Ви абсолютно маєте рацію, Маямі приваблює не тільки сонячною погодою, а і системою оподаткування. У штаті Флорида відсутній state income tax – місцевий податок на дохід, який є обов’язковим в інших штатах. Для порівняння, якби ми жили у Каліфорнії, то платили б на 13% вищі податки. Тільки уявіть, майже по 1000 людей кожного дня переїжджає жити у Флориду!
Може, поділитесь особистими лайфхаками для швидкої адаптації життя в абсолютно іншій країні?
Я обожнюю подорожувати, ще більше мене захоплює процес вивчення нового міста, країни, культури. Це свого роду виклик, нова вершина, нові знання. Навіть з чоловіком ми познайомились під час одного з моїх відряджень в Х’юстон (Техас). У той час я відповідала за бізнес-розвиток і маркетинг нашої компанії. У зв’язку з цим відвідувала багато міжнародних виставок і конференцій.
Цей симпатичний, харизматичний і такий невідомий американець був для мене тим викликом, чимось зовсім новим і екзотичним. Так і почалось моє життя в США.

Ви – сімейна людина, у Вас росте донька. В Україні зараз повністю переформатовують школу у таку, де приємно навчатись. Що можете сказати про освіту в Америці? Чи задоволені нею і тим, що Ваша дитина отримує освіту саме тут?
Моїй доньці лише 5 років, а вона вже четвертий рік навчається у школі. Тут популярно віддавати 2-річних діток у школу. Змалку, у формі гри, їх вчать усього необхідного: поваги одне до одного, поведінки у соціумі, що добре, а що погано, вони вивчають мистецтво, іноземні мови, географію, астрологію тощо.
Американську освіту визнають однією з найкращих у світі, а вища освіта в Америці є абсолютно найкращою. Звичайно, я дуже рада, що вона отримує освіту саме тут. І я буду наполягала на вищій освіті саме у США.
Як Ви ставитесь до навчання у зрілому віці? Чи близьке Вам поняття самоосвіти?
У сучасному світі за декілька хвилин в інтернеті можна знайти відповідь на абсолютно будь-яке питання. Ви можете пройти більшість курсів навіть Гарвардського університету онлайн. Дипломи до цього часу необхідні, особливо якщо Ви – інженер, лікар чи вчений, але їхня роль зменшується в інших сферах.
Самодисципліна, логіка, здоровий глузд і я б додала самоосвіту – це те, що залежить від вас і що доступне кожному. Для кар’єри в Америці української освіти недостатньо. Тому я отримала МВА/МSF в американському університеті святого Томаса. Це не тільки дало мені нові неоціненні знання, але і багато нових друзів і знайомств. У житті все має бути поступово, а освіта – це перша сходинка на шляху.
Кажуть, що людина щаслива тоді, коли займається улюбленою справою. Чи реалізували Ви себе професійно?
Мені пощастило реалізувати себе не один раз і у різних напрямках. Це був і фешн-бізнес та інженерні технології, і фінанси. На початку моєї кар’єри успіх визначався у фінансових досягненнях. Було зрозуміло як його вимірювати, які цілі досягати. Але з часом розуміння успіху змінилось. Які б не були високі фінансові здобутки, вони перестали приносити почуття щастя. Адже є вищі речі, ніж матеріальні статки. Наприклад, відчувати, що життя не проходить даремно і що ми прийшли у цей світ, аби зробити його кращим.
Тепер успіх для мене – це дії на користь суспільству. Це коли я своїми конкретними вчинками роблю життя інших людей легшим, кращим і щасливішим. Я входжу у кілька спільнот, де ми допомагаємо і жінкам у їхньому професійному розвитку, і діткам в нужді, організовуємо гроші на будівництво школи, дитячого клубу.
Ви дотична до креативного та модельного світу. Краса тепер стала такою різною – і кожна дівчина може відчути це. Яка Ваша думка щодо змін у так званих стандартах зовнішності?
Знаєте, мене дуже тішить, що шаблонна краса відходить на другий план. Адже абсолютно кожна дівчина красива. Звичайно, існує мода на обличчя і фігури, але доглянутість, самовпевненість, вміння подати себе і харизма – вищі за моду.

Чи уявляли Ви колись своє сьогодення саме таким? Питаю, бо мрії мають властивість здійснюватися. Цікаво чи так сталося у Вашому випадку?
Я завжди була цілеспрямованою особистістю, до того ж – ще й везучою. Тому більшість моїх мрій здійснились і продовжують здійснюватись. Людина отримує те, про що думає і чого бажає. Ніхто ж не піде працювати на роботу, про яку не мріє, не купить машину, яку не бажає, не поїде до країни, яку не хоче. Тільки ми особисто відповідальні за наші мрії і їхнє здійснення. Отож, потрібно обережно мріяти, бо мрії таки мають здатність здійснюватись.
Насамкінець – і у нас журнал для справжніх чоловіків, поділіться із ними своїм баченням справжньої жінки. Яка вона?
Є фраза: «Королева біля короля, а левиця біля лева». Тому мені б хотілося сказати, яким я бачу справжнього чоловіка – відважним, порядним, відповідальним. Додам до цього доглянутість, підтягнутість, почуття гумору. Якщо це про вас, то поруч точно буде справжня жінка.