Вибори президента – час, коли кожен громадянин України повинен усвідомлювати власну відповідальність за її майбутнє. На виборців зрушилась лавина гучних маніпулятивних заяв від політиків, що роками обіцяють одне і те ж. Про те, як українцям вирватись із замкнутого кола та обрати свідомо, а також про реальну боротьбу із корупцією та створення сильної економіки розповів Олександр Шевченко – кандидат у президенти, народний депутат та екс-директор найспішнішого курорту країни «Буковель».

Пане Олександре, вже за лічені тижні Україна дізнається ім’я нового президента. Як гадаєте, який вибір зроблять українці?
Якщо до влади прийдуть ті, що 27 років грабують українців, що погрузли у корупційних схемах, то нічого доброго не буде. Щиро сподіваюсь, що українці проявлять мудрість і оберуть якісно іншого керманича країни. Адже аби Україна відбулась, до влади повинні прийти нові люди. Це ті, кому не байдужа доля власного народу, хто тут живе і працює, хто виховує дітей у своїй країні та хоче для всіх своїх співвітчизників гідного життя. 44 кандидати у президенти – цифра надзвичайно велика. Обирати дійсно є з кого. Зрештою, йти на вибори може будь-хто. Я не берусь судити, які у кого мотиви. Мабуть, у кожного свої. Тільки закликаю українців: думайте, читайте, робіть висновки.
Чому Ви – заможна, успішна людина, яка має все, вирішили позмагатись за пост президента?
Поганий той спортсмен, який не прагне перемоги. Людина повинна ставити собі мету. Іноді збоку вона може виглядати нереальною. Але якщо впевнено, крок за кроком до неї йти, тоді не буде нічого неможливого. Свого часу, коли тільки ми починали будівництво курорту «Буковель», я в цьому переконався.
«Буковель» – це дійсно країна у країні. Територія, вільна від корупції, з прозорими правилами гри для кожного. З цього можна зробити висновок, що така схема при бажанні керівників країни може запрацювати скрізь?
Звісно. Сьогодення України дійсно залежить від вольового рішення однієї людини – президента. Знаєте, що треба зробити найперше? Подолати корупцію. Узяв хабара – довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Для цього мають працювати правоохоронні органи. Неможливо подолати корупцію, якщо ти її очолюєш. Порошенко, маючи колосальний кредит довіри, довів українців до злиденного життя. Я це бачу. Бо часто їжджу регіонами нашої країни. Люди зневірені, з них зробили рабів. Мільйони наших громадян в пошуках кращої долі та заробітку втікають за кордон.
А найгірше, що ніхто вже й не вірить у те, що буде краще. Не вірять, що в цій країні таки можна щось змінити.
Система, алгоритм, впорядкованість – це принципи, на яких повинна будуватись економіка. Поки у нас тільки хаос і повне знищення. При владі – злочинці, перевертні, колаборанти і зрадники, які не цураються торгувати з ворогом і цілодобово нам брехати. У Європі політики вже давно зрозуміли, що забезпечення гідного рівня життя громадян є запорукою їхньої довгої політичної діяльності. У нас чиновники не вірять, що довго залишатимуться при владі. І тому нещадно грабують народ. Вони ж натомість повинні дбати про розвиток держави, свободу, безпеку та права громадян. Успішна економіка зі сталим розвитком – так є у країні «Буковель». Так повинно бути у всій країні. Поки не пізно, мусимо об’єднатись і разом працювати над тим, аби Україна не була жебрачкою у світі, а стала Країною Гідності і Правди.

Щодо Вашої програми «Країна Гідності і Правди». Які її основні засади?
Одна із основних засад моєї програми – це гідний рівень життя для кожного громадянина. Щонайменше – 500 доларів пенсії. Адже люди поважного віку будували дороги, якими ми зараз їздимо, працювали на заводах та фабриках, забезпечували гідний рівень життя, коли ми були юними. Зараз наша черга їм віддячити. Гідна зарплатня – це еквівалент тисячі доларів. І тільки маленький відсоток із цієї суми повинен іти на комунальні послуги. Решта – на гідне життя, відпочинок. Щоб будь-який українець міг відпочивати чи у «Буковелі», чи на будь-якому іншому курорті світу. Ми – працьовита нація, мільйони наших заробітчан трудяться у світі. Їхня праця високо цінується. Треба повернути їх до України, у сім’ї. Як ми можемо це зробити? Дуже просто. Створити сильну економіку, зміцнити армію, відновити правоохоронну систему, зробити так, щоб наша влада була сервісом, який забезпечить людям комфортне, безпечне та якісне життя. Коли ми житимемо у достатку, я переконаний, Крим та окупований Донбас самі до нас захочуть повернутись.
Експерти прогнозують, що президентські вибори-2019 стануть чи не найбруднішими за всю історію України. Маніпулювання свідомістю за допомогою соціологічних опитувань, масовий підкуп виборців, тотальна брехня. Як із цим боротися?
Крім славнозвісної «тисячі від Порошенка», яку бачать усі, але не наші правоохоронні органи, людей дійсно вводять в оману за допомогою «інформаційної гречки». Це – замовні матеріали на телебаченні, численні борди, встановлені за наші з вами гроші, так звані «томос-тури», кандидати-двійники. Цей список можна продовжувати ще довго. Я рекомендую людям завжди ретельно вивчати біографію кандидата. Аналізувати, що доброго він зробив на своєму окрузі. Сьогодні на Прикарпатті, згідно із соціологічними даними, я ділю лідерську позицію із Юлією Тимошенко. Це означає, що люди тут оцінили мою роботу – і готові підтримати. Маю на меті працювати так само і в усій країні. Тому наголошую: люди, голосуйте не за тих, хто енний раз йде на вибори, а за своє життя навіть сараю не збудував. Не за популістів, зрадників і злодіїв. Голосуйте за людей, які не говорять, а мають великий досвід менеджерської роботи і реально працюють.
Яких життєвих принципів дотримуєтесь?
Перше, що має мати кожна людина, це віра. Бо та зневіра, яка нині панує в українському суспільстві, не дає нам рухатися вперед. Давайте подолаємо у собі, зло, гнів, ненависть, відкиньмо негатив і злобу. Ми не повинні ділитись за принципом, хто до якої національності належить, хто в яку церкву ходить, якою мовою розмовляє. Треба любити усіх людей. Коли ми це зрозуміємо, переможемо будь-якого ворога. Я хочу, аби Україна процвітала. Щоб мої діти жили у цій країні і працювали над її розвитком. Вірю, що так і буде.
Віталія Васильчук