Колін О’Брейді став першою людиною в історії, яка перетнула Антарктиду самотужки без сторонньої допомоги. Колись же лікарі переконували – Колін навіть не зможе нормально ходити. Інші мандрівники понад сто років намагалися підкорити цю землю, але усі вони або сходили з маршруту, або гинули. У 2016 році 55-річний британець Генрі Ворслі наблизився до мети більше, ніж інші. Він загинув за 50 кілометрів до фінішу від виснаження та зневоднення.
Під час відпочинку в Таїланді у 2008 році Колін О’Брейді отримав важкі опіки, площа ураження – до 25% поверхні тіла. Найкращі лікарі стверджували, що нормально ходити він не зможе вже ніколи.
Це Коліна не зупинило. Він одужав та навіть продовжував брати участь у змаганнях з тріатлону. Потім підкорив 7 найвищих вершин континентів, на лижах досягнув Північного та Південного полюсів, а ще – піднявся на найвищу точку в кожному американському штаті.

У червні-липні 2018 року О’Брейді підкорив півсотні найкрутіших вершин США: 50 найвищих верхівок 50-ти штатів своєї країни він подолав за 21 день та 10 годин.
Після цього екстремал наважився – підкорить Антарктиду самотужки. До цієї небезпечної подорожі серйозно готувався шість місяців. Розпочав свою мандрівку з шельфового льодовика Росса, туди його транспортували спеціальним літаком. Колін мав намір подолати тисячу миль безлюдної льодової пустелі без будь-якої підтримки. Був рішучим – вирішив стати першим, хто подолає Антарктиду наодинці…
Колін визначив, що йому знадобиться 70 днів – долатиме приблизно 14 миль на добу. З цією метою екстремал взяв лише 220 футів їжі та 400 футів теплого спорядження, а ще – дві відеокамери, GPS-трекер, кілька мобільних пристроїв, зарядні пристрої на сонячних батареях та одну пару спідньої білизни. Жодного зайвого грама – все порахував до останньої дрібниці.
О’Брейді розпочав подорож 3 листопада 2018 року. Одночасно з ним участь в імпровізованих перегонах взяв капітан британської армії – 49-річний Льюїс Радд. Лише два роки тому схожа спроба іншого британського дослідника завершилася трагічно. Саме у пам’ять про Ворслі його друг та однодумець – британець Льюїс Радд – влаштував змагання з О’Брейді. Вирішили дізнатися, хто впорається швидше із негостинним холодним континентом без допомоги.
Йдучи, Колін О’Брейді постійно писав слова натхнення у Instagram. Через супутниковий зв’язок щоночі відповідав на запитання одного з тисяч студентів, які слідкували за його сольною експедицією.
Антарктида – найхолодніший, найвітряніший, найвищий та найсухіший материк на планеті. Низька температура виморожує вологу, перетворюючи ці землі на пустелю. У найтепліший період року (наша календарна зима) температура в Антарктиді сягає близько -28 градусів Цельсія.
Колін віз з собою весь провіант вагою майже 170 кілограмів на санях. Аби отримати питну воду, кип’ятив лід або сніг. Основною частиною провіанту були спеціально розроблені суперкалорійні батончики – їх Колін з’їдав чотири у день. Такі батончики давали йому близько 5000 калорій, ще частина їжі нагадувала харчі астронавтів.
Перед сном мандрівник пакував весь вологий одяг у спальні мішки, щоб висушити його теплом свого тіла. Коли в Антарктиді період полярного дня, сонце світить 24 години на добу. За словами Коліна, це дезорієнтувало та допомагало водночас – так завжди можна було заряджати сонячні батареї.
Колін помітив 9 грудня, як сильно змінився в дорозі. Писав, що в Антарктиді було «страшно, самотньо і холодно», але разом з тим «хотілося сміятися і танцювати, плачучи від радості».
В один із найскладніших днів подорожі мандрівник розповів про те, як почувається. «Я втомився, виснажений, але щодня крок за кроком прямую до своєї мети», – сказав він через супутниковий зв’язок. На 47-й день свого походу, 20 грудня, Коліну довелося ставити намет просто посеред снігової бурі та криги.

Антарктида – найвищий континент. Поверхня материка вкрита крижаним панциром, а його середня висота становить 2 тисячі метрів.
«Я тягнув сани вагою майже 170 кілограмів протягом 12-13 годин на день через найхолодніше і найсуворіше місце на планеті», – розповів він.
Додав – схуд настільки, що з руки постійно спадав годинник. Колін боявся дивитися на своє тіло без одягу.
Відважний дослідник з Портленда завершив свою 1500-кілометрову подорож 27 грудня 2019 року – майже неможливу та страшенно ризиковану. Усе задокументував. Останні приблизно 129 кілометрів Колін подолав практично за один день.
«Хоча останні 32 години були одними з найскладніших в моєму житті, вони, чесно кажучи, стали одними із найкращих моментів, які я коли-небудь відчував», – написав після всього О’Брейді на своїй сторінці в Instagram.
На фініші Колін зателефонував своїй дружині та сказав, що мріє про салат і свіжу рибу, тому що втомився від сублімованої ненатуральної їжі.
Полковник Луїс Радд, який стартував з Коліном одночасно, відстав від нього приблизно на два дні шляху.

Так американець Колін О’Брейді став першим, кому вдалося перетнути Антарктиду самостійно, – та ще й усього за 54 дні.
Колін довів нам, що сміливість не має кордонів, усі обмеження існують тільки у нашій голові:
«Мужність не означає, що ти не маєш права боятися, мужність означає, що ти не дозволяєш страху зупинити тебе».
Христина Полубічко