- Львівський перинатальний центр почав працювати з 1986 року. Цієї весни,1 квітня, нам виповниться 35 років!
- Ми керуємося принципами дружнього акушерства.
- Основними аспектами у своїй діяльності вважаємо колегіальність та командну роботу. У пологах бере участь команда спеціалістів різних напрямків.
- За 35 років фахівці прийняли більше 90 тисяч пологів різного ступеня складності.
- У середньому щорічно наш заклад приймає 5 тисяч пологів.
- На сьогодні функціонує 14 відділень.
- У штаті нараховується близько 600 працівників.
- Ми надаємо послуги за замкнутим циклом: від планування вагітності, необхідної діагностики до пологів, догляду за дитиною до наступної вагітності.
- Усе обладнання нашої установи з 2018 та 2019 року виробництва від кращих європейських виробників.
- Ми здійснюємо спостереження вагітності та пологів, проводимо післяпологове відновлення жінки та догляд за дитиною, надаємо всі необхідні консультації.
- Психолог перинатального центру консультує щодо психологічної готовності до пологів, допомагає знизити тривогу перед кесаревим розтином, працює з породілями, які після ускладнених пологів мають підозру на післяпологову депресію тощо.
- У пологовому відділенні є 11 індивідуальних пологових залів, оснащених всім необхідним: ліжком-трансформером, фітболом, місцем для партнера, туалетом, пеленальним столиком для новонародженого.
- Більшість пологів є партнерськими. Хоча в 2020 році пандемія коронавірусу внесла певні корективи.
- Наші фахівці вчать пару контролювати біль під час пологів, водночас намагаючись застосовувати немедикаментозні методи знеболення.
- Епідуральна анестезія проводиться у 97% кесаревих розтинів, а якщо жінка бажає, то і під час фізіологічних пологів.
- Післяпологові палати розраховані на 1,2 та 3 особи.
- Індивідуальних палат підвищеного комфорту є 7. Вони нагадують готельні номери зі всіма зручностями: душем та туалетом, телевізором, спальним місцем для партнера, блоком виклику персоналу, електрочайником та посудом.
- Харчування та прання білизни у нас є аутсорсними. Тому в нас так чисто та смачно, як в ресторані!
- Ми надаємо допомогу навіть у найважчих випадках: у разі передчасних пологів, багатоплідних вагітностей, наявності екстрагенітальних патологій, а саме: цукрового діабету, патологій щитовидної залози, захворювання нирок, серцево-судинною патологій.
- Завдяки сучасним інноваційним підходам, зокрема застосуванню фетального кардіомонітору Sonicaid Team 3, здійснюємо контрольований моніторинг роботи серця вагітної жінки та плода.
- У 2020 році ми прийняли 177 двієнь та 3 трійні.
- У перинатальному центрі також практикуємо ранню виписку породіль. Після фізіологічних пологів маму з дитиною виписуємо на другу або третю добу, а після кесарського розтину на четверту.
- З 1998 року на базі нашого закладу працює Регіональний центр підтримки грудного вигодовування.
- У 2001 році ми запровадили Ініціативу ВООЗ/ЮНІСЕФ – «Лікарня доброзичлива до дитини».
- З моменту появи на світ малюкам забезпечуємо його дотриманням теплового ланцюга та раннім прикладанням до грудей.
- У стінах перинатального центру молоді мами засвоюють потрібні навички по догляду за дитиною. Після виписки вони мають змогу консультуватися в онлайн режимі.
- Наші неонатологи надають всю необхідну допомогу та виходжують недоношених діток від 500 г.
- У 2020 році ми започаткували другий етап виходжування новонароджених із залученням 4 ліжок. Цього недостатньо, тому плануємо розширити відділення до 25 ліжок. Передчасно народжених дітей не транспортуємо до інших медичних установ. Доглядаємо за ними на місці і виписуємо водночас з мамою. Середній термін перебування після пологів складає 20-24 дні.
- Проводимо генетичний скринінг новонароджених на найбільш розповсюджені генетичні захворювання: фенілкетонурія, вроджений гіпотиреоз.
- Виписуючи, всім недоношеним діткам проводимо УЗ-обстеження серця та нирок.
- Також недоношеним та маловаговим дітям обстежуємо слух та зір.
- З середини березня ми відновляємо практику Днів відкритих дверей з дотриманням карантинних норм, попередньою всіх реєструючи. Пари на власні очі можуть ознайомитися з перинатальним центром та проконсультуватися зі спеціалістами. Ознайомитися з розкладом можна на нашій сторінці у фейсбук.
- Практикуємо різноманітні соціальні проєкти: допомогу родинам АТО та волонтерам, збираємо восьминіжок для недоношених дітей.
- Плануємо організувати банк грудного донорського молока. Знаємо, як організувати роботу і що потрібно для такого унікального проєкту, для ослаблених дітей. Наявна проблема у високій вартості апаратури. Єдиний в Україні термінал донорського молока функціонує на базі київського перинатального центру. Проте в Європі подібних терміналів більше ніж 200! Жодна навіть найсучасніша суміш не замінить жіночого молока. Тому шукаємо благодійників для реалізації цього високотехнологічного проєкту.
- Плануємо також створити стимуляційно-тренінговий центр для навчання та підвищення кваліфікації персоналу.

Саме з перинатального центру починається захоплива подорож у батьківство. Якщо ви плануєте безпечні комфортні пологи, то вам до Львівського перинатального центру!
Марія Малачинська