Приватна авіація – це комфорт, мобільність та статус. Звісно, задоволення не з дешевих, але воно відкриває шалені можливості для своїх власників. Для статусних осіб – це спосіб стати більш мобільними та незалежними від розкладу комерційних рейсів. А ще неабияка економія часу. Для читачів «Егоїста» ми зібрали найстильніші моделі літаків бізнес-класу.
Cirrus Vision Jet
Маленький зовні, але просторий та функціональний всередині. Саме таким є найменший у світі реактивний літак – Vision Jet. Своє творіння американська компанія Cirrus розробляла впродовж десяти років. Довжина цього літального апарату всього лиш 9,5 метра, ширина – 1,5 метра та ще 2 метри у висоту.

Літак може похвалитись стильним дизайном із незвичною хвостовою частиною. V-подібна форма насправді має неабияке функціональне значення: вона потрібна для більшої стабільності польотів та стійкості. У салоні є шість пасажирських крісел, два них – для дітей.
Кабіна пілота облаштована великими сенсорними екранами з комплектом бортового радіоелектронного обладнання Perspective Touch від Garmin, що автоматизує бортові системи та знижує навантаження на екіпаж. На екрані позаду пілота можна подивитись фільм або вивести туди інформацію про політ.
Vision Jet розвиває швидкість до 556 кілометрів на годину. Максимальна дальність польоту – 2200 кілометрів. Задля безпеки в літаку є парашутна рятувальна система, її може активувати як пілот, так і пасажири. Варто сказати, що наразі це найдешевший реактивний літак серійного виробництва.
Honda Jet Elite
Honda Jet Elite – ідеальний літак для перельоту тривалістю 2-3 години. Тут можна відпочити, поїсти та насолоджуватися звуковою системою. Літак розвиває швидкість до 770 кілометрів на годину. Максимальна дальність польоту може становити 2600 кілометрів. Довжина салону – 5,43 метра, а ширина та висота – 1,52 метра.

Всередині є чотири пасажирські крісла, виготовлені зі шкіри. Їх можна легко регулювати та при потребі приспустити. Салон – у світлих тонах. Попри невеликі габарити літака, розробники розмістили всередині невеличку кухню із шафкою для льоду та місцем для зберігання контейнерів з їжею. Також на борту є кавова машина. У хвостовій частині розташована компактна туалетна кабіна з раковиною та дзеркалом.
На борту Honda Jet Elite є можливість не лише відпочити та перекусити, а й вирішити робочі питання. Для цього є інтернет та зручний столик для роботи за комп’ютером. Із гарячої кави можна попрацювати та вирішити нагальні справи. Ця модель літака має підвищену шумоізоляцією, що робить переліт тихим та приємним.
Embraer Phenom 100 EV
Це легкий реактивний літак бізнес-класу, розроблений бразильською авіабудівною компанією Embraer. Максимальна дальність польоту – 2182 кілометри. Попри компактний розмір у салоні достатньо просторо.

Всередині розмістили сім комфортних крісел від світового виробника авіаційних меблів Aerospace. Сидіння можуть повертатись на 360 градусів та мають функцію вібромасажу. Тож під час польоту можна зручно розміститись у кріслі та релаксувати. У задній частині салону розташована туалетна кімната.
Також в салоні є шафа для верхнього одягу, а зовні літака ще два багажних відділення. Для зручності пілота є три дисплеї, що містять повну інформацію про політ. Завдяки новому бортовому комплексу та модифікованим двигунам літак отримав високу швидкість, з хорошими високогірними і високотемпературними злітно-посадковими характеристиками.
Gulfstream G600
14 метрів у довжину та майже 2,5 у висоту. Саме таким є літак американської компанії Gulfstream G600 – найдовший у класі бізнес-джетів. Він більше схожий на невеличкий та будиночок у небі, аніж на літальний апарат.

Салон настільки комфортний і функціональний, що пасажири відчувають себе, наче у звичних умовах на землі. Gulfstream G600 всередині можна розділити на чотири зони та обрати свій варіант розташування кухні. При бажанні в літаку можна навіть встановити душ.
Салон розрахований на 19 пасажирів. Кабіна екіпажу G600 оснащена системою покращеного технічного зору, що розширює поле зору камери для досягнення кращого зображення в умовах поганої видимості. Саме зображення проектується на прозорий висувний екран, розташований у полі зору пілота.
В умовах максимальної швидкості – 1102 кілометри на годину – цей літак здатний подолати відстань у 9445 кілометрів. Розробники переконують, що Gulfstream G600 з такою швидкістю за рік може заощадити понад 50 годин, які пасажири могли б витратити на політ в іншому літаку.
Окрім того, цей літак з сучасним дизайном крила та двигунами Pratt&Whitney Canada на 23% економніший, аніж будь-який інший літак того ж класу. Двигуни Gulfstream G600 розраховані на 10 тисяч годин експлуатації та гарантують низький рівень шуму і викидів в атмосферу. Водночас система пілотування Intelligence-by-Wire забезпечить максимально безпечну посадку.
Bombardier Global 5500 та Global 6500
Компанія Bombardier Business Aircraft презентувала дві нові модифікації в своєму сімействі бізнес-джетів: Global 5500 і Global 6500. У продаж новинки надійдуть наприкінці цього року. Нові літаки засновані на конструкції Global 5000 і Global 6000. Вони отримали додаткову дальність в поєднанні зі зменшенням споживання палива до 13%. Дальність польоту становитиме 10556 кілометрів та 12223 кілометрів з максимальною швидкістю у 1133 кілометри на годину.

Покращити льотні характеристики Global 5500/6500 вдалось завдяки застосуванню нових двигунів Rolls-Royce Pearl, а також завдяки оновленню крила літака. Новинки бізнес-класу зможуть долати відстану у 2500 кілометрів. Завдяки збільшенню тяги двигуна та паливної ефективності можна буде літати в умовах високої температури та у високогір’ї.
Global 5500 може з’єднати Сан-Паулу і Париж, Москву і Лос-Анджелес, а Global 6500 – Гонконг або Сінгапур з Лондоном. Пасажирські салони цих літаків також перероблені: вони отримали нові елементи інтер’єру та крісла. Очікується, що Global 5500 буде коштувати від 46 мільйонів доларів, Global 6500 – від 56 мільйонів доларів.
Роман Турин