Лікар фізичної та реабілітаційної медицини з 20-річним досвідом Василь Чайка знає, що здоровим може бути кожен і допоможуть у цьому не «диво-таблетки» та псевдолікарі, а природні (фізіологічні) методи. Саме комплексна робота з тілом, мозком і психікою дає змогу вилікувати навіть найважчі недуги. Про те, в чому особливість такого підходу, чим він відрізняється від звичної медицини та як відбувається лікування, Василь Чайка розповів «Егоїсту».
- Поясніть так, щоб усі зрозуміли: що таке лікування у фахівця фізичної та реабілітаційної медицини?
Це фізична та медична реабілітація за будь-якого захворювання – ГРВІ, гастриту, пневмонії, а також після оперативного втручання тощо, коли працюємо з людиною на рівні сприйняття (психіки), поведінкових реакцій (роботи мозку) та симптомів (фізичного тіла). Однак це не звична для нас реабілітація, а комплекс сучасних методів допомоги на рівні психіки, мозку та тіла.
Загалом, цей підхід дає можливість у 95% вилікувати навіть найважчі захворювання. Не працюю лише з гострими травмами й отруєннями. Комплексне лікування є максимально фізіологічним для людського організму та дає змогу уникати повторних випадків. Тобто пацієнт виліковується та, зрозумівши алгоритм появи в його тілі цих змін, які називають хворобою, більше до них не повертається. Але нам сьогодні нав’язують західний підхід, в основі якого лежить тільки симптоматична терапія. Це як вільна каса у «МакДональдзі» – дуже швидко кинути щось у шлунок одного пацієнта (не важливо, корисно це чи ні), і вже приймати іншого.

- А в чому особливості процесу, бо, ймовірно, люди приходять до вас уже після інших лікарів?
Пацієнти часто приходять після консультацій і лікування в інших спеціалістів і думають, що ти – це Месія, котрий їх врятує. Ми не вселяємо надію, бо це не правильно. Наприклад, у людини болить хребет або рука, вона приходить до лікаря, а він каже, що це грижа і треба її вирізати. Але це не зовсім правда: щоб грижа спричинила ізольований біль у шийному відділі хребта, вона має подразнювати тільки чутливий корінець і не травмувати рухового (забезпечує рух) і вегетативного (забезпечує живлення). Отже, якби причина була в грижі, то анатомічно рука мала б спочатку стати паралізованою, а потім всохнути, і тільки тоді мав би з’явитися біль. У поперековому відділі хребта спинний мозок закінчується на рівні першого поперекового хребця, нижче йдуть лише нервові волокна. Тому грижа, що нижче першого поперекового хребця, не може здавити спинний мозок і спричинити параліч. Але в багатьох клініках і приватних кабінетах кажуть усе навпаки.
Ще один нюанс – методика співпраці лікаря та пацієнта в сучасній медицині полягає в тому, що чим більше залякуєш людину, тим більше вона заплатить за лікування чи суворіше дотримуватиметься рекомендацій. Насправді проблема не в лікарю як такому, а в системі навчання у медичних вишах.
- З початком повномасштабної війни пацієнтів у вас побільшало? З чим частіше звертаються?
Коли почалася ця війна, чимало людей зрозуміли, про що я говорю впродовж останніх 20 років, тобто що стан, який називають хворобою, виникає через шокову негативну подію. Пацієнтів побільшало в рази. Нині жінки звертаються з раком молочної залози, шийки матки, яєчників, а також втратою місячних.
Причини зрозумілі, наприклад, єдина дитина пішла на війну і мама в стресі, боїться її втратити. Саме сприйняття події як страху втратити близьку людину призводить до рефлекторних змін у яєчнику: зменшується його тканина, послаблюється естроген, порушується чи зникає місячний цикл.
Чимало жінок виїхали за кордон, а чоловіки залишилися тут. Цю ситуацію жінка може сприйняти як втрату сексуального партнера, і тоді у неї виникає ерозія шийки матки. Коли ж усе почне заживати, їй діагностують рак, але жінці не потрібно видаляти матку, а потрібно допомогти правильно відновитися на рівні психіки, мозку та фізичного тіла. Коли ж розпадаються сім’ї, жінки намагаються їх зберегти, турбуються за дітей, а на це реагує молочна залоза. Коли все налагоджується, залоза набрякає і жінці ставлять діагноз «рак».
Не важливо, чи подія реальна, чи ви просто думаєте, згадуєте, говорите, сприймаєте її. Мозок миттєво зчитує інформацію та навіть підсвідомо (через зір, смак, нюх, дотик) обробляє її. І щойно це виявляється небезпечним для виживання, мозок вмикає захисний рефлекс, тому фізично тіло починає змінюватися. Брак знань про роботу людського організму призводить до неправильного лікування. Важливо, щоб це усвідомила сама людина, бо ж вона запускає рефлекторні процеси в голові, і тільки усвідомивши це, можна легко вилікувати будь-яке захворювання.
м.Київ, вул Маршала Тимошенка 4-б, Chaika Clinic
+380935405019
https://www.facebook.com/vasay.chaika
https://www.youtube.com/channel/UChRoVqqj2QiDuvETmNak17A
Розмовляла Юлія Осим