Через війну багато змінилося. Хтось закрив свою справу і поїхав з України, а хтось – продовжує працювати та розвиватися. Як-от стоматологічна клініка Dr. Ogarko, яка переїхала з Нікополя до Львова. Фахові лікарі, новітні технології, комфорт і безпека пацієнтів – все це про стоматологію, що на вул. Юрія Липи, 20. Які переваги пропонують львів’янам та як планують розвиватися – у розмові зі співзасновницею клініки Тетяною Огарко.
– Клініка стоматології Dr.Ogarko на ринку Львова з’явилася не так давно. Чи складно розпочинати у новому місті?
– Клініка у нас сімейна: батьки все життя мріяли, а ми з братом втілили їх мрію. Тепер пліч-о-пліч займаємося комплексним стоматологічним лікуванням. До війни жили і працювали у Нікополі, славетному козацькому містечку, що на Дніпропетровщині. Але війна внесла свої корективи: через постійні ворожі обстріли ми вирішили переїхати та перевезти бізнес.
У Львові запрацювали у липні 2023 року з дещо незвичним для самих львів’ян графіком роботи – працюємо як у вихідні, так і у святкові дні, оскільки розуміємо, що у скрутних умовах сьогодення людям складно знайти вільний час для візиту до стоматолога, особливо це стосується українців, які ненадовго повертаються з-за кордону, щоб побачитися з рідними та вирішити свої нагальні питання.

Нове місто – нові виклики. Характерною рисою львів’ян є не лише щирість та гостинність, але й прискіпливе ставлення до чогось нового в їхній буденності. Тому, звісно, доводиться докладати чимало зусиль та винахідливості для того, щоб залучати нових пацієнтів, оскільки люди схильні більше довіряти перевіреним фахівцям, послугами яких вже користувалися. Але пацієнти, які потрапили до нас вперше і вже ніколи з нами не розлучаються, – і це є підтвердженням високої якості нашої роботи.
– Розуміємо, що конкуренція зараз велика, кожен намагається заохотити клієнтів. Що отримує людина, якщо серед безлічі клінік прийде саме у вашу?
– По-перше, це якість. Оскільки, клініка – наша сімейна справа, то ми, як засновники та фахові спеціалісти, безпосередньо залученні до всіх процесів: від придбання якісних матеріалів та інструментів до замовлення робіт у перевірених, передових технічних лабораторіях. Приділяємо увагу кожній, на перший погляд, непомітній дрібниці на всіх етапах проведення стоматологічних робіт: від підготовки до безпосередньої здачі для того, щоб дати пацієнту найкращий компроміс між естетикою та функціональністю.
По-друге, безпека. Особливо це набуло неабиякої актуальності в наш час, коли органи контролю, через накладені на них обмеження, не мають можливості своєчасно та в повному обсязі перевіряти якість та безпеку послуг у сфері медичної практики. Це може породжувати суттєву недовіру у відносинах між лікарем та пацієнтом. Тому ми приділили значну увагу правильній обробці та зберіганню стоматологічних інструментів. Стерилізаційна – це взагалі моя гордість. Інструменти проходять декілька етапів стерилізації: спочатку очищення, далі мийка у спеціальній машині, яка все сама замочує, обробляє ультразвуком, промиває і просушує. Потім чисті інструменти пакуються та потрапляють на автоклавування. Подекуди використовуємо взагалі одноразові інструменти, так би мовити, один пацієнт – один інструмент.
І, по-третє, щирість та відвертість. Щирість з пацієнтом, відвертість лікаря перед собою. Не секрет, що людина у білому халаті, навіть якщо володіє спеціальними знаннями та навичками у використанні сучасних технологій, не є творцем. І в деяких випадках, через певні причини чи обмеження, не може виправити всіх дефектів та аномалій в організмі людини. Тому дуже важливо, щоб лікарі були відвертими перед собою в тому, що не мають достатньої компетенції вирішити дуже складні кейси, та не соромилися звертатися за допомогою до більш досвідчених колег або залучали спеціалістів суміжних спеціальностей. Так, наша команда підтримує міцні зв’язки з науковцями у профільних сферах стоматології, тому, стикаючись зі складними кейсами, активно залучаємо таких спеціалістів чи рекомендуємо пацієнтам подальше лікування безпосередньо під їхнім керівництвом.
– Щодо лікування, ви робите від найдрібніших речей до складних процедур?
– Кожен наш пацієнт отримує як комплексну діагностику, так і комплексне лікування, оскільки запорукою якісного лікування є саме правильна діагностика. Інколи одна проблема може бути верхівкою айсберга, а причина ховатися глибоко всередині. Потрібно дивитись не тільки на зуби, а й повністю на людину, оскільки деякі шкідливі звички безпосередньо впливають на здоров’я її зубів.
Також ми беремо до уваги естетику обличчя. Зараз у стоматології можливості безмежні, є дуже багато класних інструментів, матеріалів, яких, наприклад, ще 10 років тому не було. Крім лікування та естетики, у нас на дуже високому рівні профілактика. З кожним пацієнтом ми проводимо бесіди, підбираємо коригувальну терапію.
– Працюєте і з дорослими, і з дітьми?
– Так, допомагаємо і дорослим, і діткам. А для тих, хто боїться стоматологів, лікування проводимо під закисом азоту. Пацієнт одягає спеціальну маску і дихає сумішшю кисню із закисом азоту, що дозволяє пацієнту розслабитися та не панікувати під час лікування.

Всім читачам Егоїста та їх друзям 10% знижки на всі процедури за промокодом “Егоїст”!
– До речі, а з ким ви більше любите працювати – з дорослими чи дітьми?
– Чесно кажучи, з дітьми. Це особлива історія про любов, діти завжди щирі та відверті. Саме з дитинства у людини зароджується ставлення до свого здоров’я, у тому числі і до здоров’я ротової порожнини. Спілкуючись з дітьми, розумієш, наскільки вони різноманітні та вільні у своїх поглядах на світ. І від того чи зможу я уже при знайомстві підібрати ключики до всіх замочків на шляху до нашого порозуміння, залежить наша співпраця. Подекуди навіть батьки дивуються тому, з якої сторони відкривається їхня малеча, і якими дорослими вони насправді є. Бувають випадки, коли дітлахи самостійно телефонують мені та записуються на прийом, що просто спантеличує батьків і змушує переглянути їхнє ставлення до дитини.
А наскільки неперевершена їхня подяка: у Нікополі мій кабінет повністю завішений дитячими малюнками та рукоділлям – це замість тисячі «дякую». Діти не соромляться після прийому потанцювати чи сісти на шпагат. І коли батьки кажуть: ні-ні, не можна, поводься гарно, я завжди відповідаю: у нас можна все! Навпаки: чим комфортніше себе почуває пацієнт, тим краще усім. Особливо, коли діти з тобою, як з другом – успіх на всі 100%. З дорослими також цікаво, просто по-іншому (сміється).
Тому ласкаво просимо до нас у гості, на філіжаночку кави та перше знайомство з клінікою. Наші фахівці проведуть первинну діагностику, за потреби запропонують план лікування і з нетерпінням чекатимуть ваших здорових усмішок. А тих, хто залишиться на лікування, ми приємно здивуємо святковими знижками.
https://instagram.com/dr.ogarko
Розмовляла Юлія Осим