Передвиборча гонка за місця в міській раді у розпалі. Львів це відчуває особливо гостро, адже на політичну арену вийшли як політики з досвідом, так і молоді діячі, які мають намір докорінно змінювати місто. Один із них – активіст Роман Побурко, який кандидує по Личаківському району від «Варти». В інтерв’ю «Егоїсту» хлопець розповів, чого чекає від депутатства та чому так важливо, аби молодь ішла в політику.

Для політика 21 рік – це мало. Чому саме зараз Ви вирішили балотуватись до міської ради?
Після парламентських виборів 2019 року рівень довіри до молоді впав. Я теж прихильник такої думки: якщо молодий, то це не означає, що одразу треба давати шанс. Натомість потрібно зважати на те, що ця людина зробила у минулому, який у неї є досвід у тій чи іншій сфері. Вважаю, що молоді люди у політиці – це добре. Мій вік – моя перевага. Енергійність, ентузіазм, максималізм, викладання на повну, а ще досвід за плечима. Я займаюся волонтерством з 2014 року. З 2017 року активно долучився до громадської діяльності, відтоді ж є волонтером «Народної самооборони Львівщини». Також у цей час я працював помічником депутата міської ради, що дало мені розуміння процесів функціонування влади на місцях.
Окрім того, маю досвід роботи помічником депутата Верховної Ради, учасника бойових дій на Сході Дмитра Лінька. Я знаю, як виглядає політика зсередини. У мене є потужна команда і напрацювання щодо того, як змінювати місто і Личаківський район зокрема. Знаю, що потрібно змінювати і готовий до цих змін. Ба більше, вже сьогодні їх впроваджую.
Свій передвиборчий відеоролик, опублікований у мережі, Ви присвятили темі транспорту. Це справді велика проблема для Львова. То як її вирішувати, що пропонуєте Ви?
Проблема транспорту дійсно глобальна – і потрібно її вирішувати комплексно. Взагалі ми маємо рухатися за технологією smart city. Це система великих даних, коли за допомогою IT-технологів відбувається цифровізація міста. Вивчаємо, наскільки місто швидке, де найчастіше трапляються затори, де транспорт викидає найбільше вуглекислого газу, де найперше потрібно робити транспортні розв’язки. Можливо, навіть саморегульовані світлофори. Це так само досвід, наприклад, Барселони та Копенгагена.
Ця напрацьована база дає розуміння, як рухатись далі, які зміни впроваджувати. Чому я взявся за тему транспорту? Бо закінчив економічний факультет, наразі навчаюся на магістратурі. І я хочу бути рупором студентів у міській раді. Бачу, як часто їм важко добиратися з гуртожитків в університет. Аби змінити цю ситуацію, цей транспортний колапс, я пропоную від гуртожитків до університету зробити для студентів спеціальні доріжки. По них вони зможуть пересуватися на електросамокатах міського прокату за ціною тролейбусного квитка, а ще – на велосипедах.
Чому саме з «Вартою» йдете на вибори? Це молодий політичний рух.
Як утворилася «Варта»? «Варта» – це об’єднання трьох громадських організацій та рухів, я є вихідцем з «Народної самооборони Львівщини». Коли наша громадська організація об’єдналася з «Вартою» та «Вартою 700», ми усі зустрілися – і я прийняв рішення рухатися разом із ними до змін. Мені імпонують люди, які йдуть у команді поруч. Мені імпонує стратегія партії. Партія молода, але це сильна команда і є куди рухатись. Саме з цими молодими та амбітним людьми і хочеться йти вперед.
На якій сфері в основному акцентуватимете увагу під час депутатської роботи, якщо отримаєте підтримку?
У мене багато сфер діяльності за плечами, але я молодий, спортсмен. Тому зробив би наголос на розвиток спорту і молодіжної політики у місті. Також хочу відзначити, що я народився у мікрорайоні Знесіння. Для нас важливе майбутнє екології там. Це, як відомо, місце, де влада хоче звести сміттєвий об’єкт. У міській раді немає жодного депутата, який вийде до трибуни міської ради та голосно презентуватиме інтереси громади Личаківського району, які проти сміттєпереробного заводу у цьому місці. І я як мешканець цього району можу бути таким депутатом, бо мене ця проблем болить також.
Роман Побурко, 21 рік.
Освіта вища економічна.
Молодий підприємець, волонтер та громадський діяч.
Засновник футбольного клубу «Незламні», гравці якого – діти загиблих учасників російсько-української війни.
Ініціатор толок та освітньо-пізнавальних тренінгів.
Девіз: «Йду до Львівської міської ради, бо маю намір змінювати наше місто і Личаківський район на краще».