Маріанна Батура з топ-25 найкрасивіших жінок світу про конкурси краси, волонтерство та виховання доньки
Краса – це не тільки зовнішність, а й внутрішня сила, життєва мудрість і допомога іншим. Львів’янка Маріанна Батура, котра увійшла до 25 найкрасивіших жінок світу в конкурсі «Місис Всесвіт 2021» і здобула титул «Місис Солідарність», також активно допомагає реабілітаційному центру «Recovery Camp», де лікують постраждалих од війни дітей і їхніх матерів. Про те, чому поїхала в червні до Сеула та наскільки важливо всюди говорити про війну в Україні, про благодійний проєкт й особисті пріоритети – в розмові Маріанни Батури з «Егоїстом».
- Розкажіть про вашу участь у конкурсі «Місис Всесвіт», що відбувся влітку в Південній Кореї. Що мотивувало поїхати, адже війна в Україні ще не закінчилася?
Спершу вагалася, чи їхати. В нашій країні війна, тож боялася, що люди не зрозуміють і засуджуватимуть. До рішення мене підштовхнула перемога гурту «Калуш» на Євробаченні – тоді й зрозуміла, що слід їхати та говорити про Україну й велику війну з росією на всіх доступних майданчиках. Відчувала, що як громадянка своєї країни, як жінка, мама та волонтер маю використати цей шанс.
«Місис Всесвіт» – один із наймасштабніших конкурсів краси у світі – став чудовою можливістю не тільки нагадати про красу українок, а й вкотре розповісти, що коїться в Україні та хто у цьому винен. Цьогоріч за головну корону змагалися 120 дівчат із різних куточків світу. А те, що мені вдалося посісти 11-те місце та завоювати титул «Місис Солідарність», показує величезну підтримку України.

- Здається, ваша доповідь не залишила байдужих до трагедії в Україні, судді також оцінили не тільки вашу красу, а й волонтерську роботу…
Так, натоді я вже волонтерила у «Recovery Camp» – це реабілітаційний центр для дітей, котрі постраждали від війни. Тут дітлахам надають і психологічну, і гуманітарну допомогу, намагаються повернути їм дитинство з друзями та розвагами. Я знала про потреби цього табору як ніхто та розуміла, що нам потрібна підтримка. Вона, до речі, потрібна й зараз, кожен охочий може долучитися до благодійної справи та допомогти дітям і їхнім матерям отримати психологічну й емоційну реабілітацію. А «Місис Всесвіт» позиціює себе як конкурс краси з високими гуманістичними цінностями, і там точно можна знайти підтримку для таких чудових волонтерських проєктів.
Тому мета моєї участі була дуже благородною – допомогти Україні в найскладніший час, а тому всі страхи бути незрозумілою чи навіть імовірний хейт поступилися назад. До речі, вони так і не справдилися – українці дуже мене підтримували, і я це відчувала.
- А як на конкурсі реагували учасниці з інших країн? Чи знали про війну в Україні, агресію росії?
Чимало жінок підходили, співчували, говорили, що знають про війну, про воєнні злочини, що їх вчиняє росія. Водночас частина з них, а це було в червні, думала, що війна в Україні стихла. Коли запитувала, чому вони так вважають, у відповідь чула: «Бо в новинах уже рідко говорять про це». Саме тому так важливо постійно нагадувати світу, що війна в Україні триває.
- Маріанно, ще студенткою ви пішли у модельний бізнес. Що спонукало?
Я народилася в сім’ї архітекторів – до слова, впродовж останніх кількох років займалася нерухомістю. Оскільки до освіти вдома ставилися доволі серйозно, я навчалася менеджменту у Львівській комерційній академії та психології – у Львівському національному університеті імені Івана Франка. У 17 років вирішила піти у модельний бізнес, бо мене завжди вабили красиві наряди та сцена. Завдяки модельній справі я багато подорожувала, брала участь у безлічі показів кутюр’є в Україні та за кордоном, досягала високих результатів у конкурсах краси, а подеколи й перемагала. Як приклад – улюблений конкурс «Міс “Високий Замок”» у Львові чи «Місис Східна Європа».

Завдяки мамі та бабусі, надзвичайно красивим й елегантним жінкам, мені б не спало на думку піти в модельний бізнес. А завдяки своєму батькові, неймовірно врівноваженому та розумному чоловіку, я б не зрозуміла, як черпати енергію та мудрість.
- До речі, про енергію. Чим надихаєтеся та куди її витрачаєте?
У кожного свій життєвий шлях зі злетами та падіннями. Я завжди знаходжу натхнення в людях й особливо дітях, заряджаюся від енергії землі, моря та сонця. Де б я не була, в будь-якій точці світу, мене надихає наша Україна та наші сильні духом люди. А моїм символом, натхненням та ідеалом став український воїн-захисник.
Моє хобі – це спорт, особливо гірські лижі. У дитинстві займалася художньою гімнастикою. Як кажуть, у здоровому тілі – здоровий дух. Прикладом для мене є вже покійний дідусь, легенда спорту Володимир Батура. Він за життя був нагороджений кубком, названим у свою честь. Зараз головним моїм фокусом є моя чудова донька Софія. Вона також займається спортом, тож у нас цілі дні активні та розписані. Я ж намагаюся у всьому їй допомагати, підтримувати.
- Маріанно, чи вважаєте себе успішною та реалізованою?
Для мене успіх – це гармонія з собою, перемога доброї своєї половини над поганою, опанування емоцій, хороший результат планів, спокій і позитивна енергія. Власне, через призму внутрішньої жіночої енергії та позитиву вважаю себе успішною та реалізованою жінкою. Моя сила в справедливості та добрих справах, у повазі та життєвій мудрості. Тож нехай кожна жінка, котра втратила віру в себе, ніколи не опускає рук, не втрачає любові та поваги до себе. Цінуймо життя – воно в нас одне.
Розмовляла Юлія Осим