Сучасний молодий гурт On I Ona кілька тижнів тому презентував свій перший альбом. Та чимало їхніх треків вже співають тисячі українців, адже вони займають топові позиції в головних хіт-парадах радіостанцій. Дует працює в особливому стилі – україномовний ліричний deep house. Про нелегкий шлях до впізнаваності, натхнення, любов та життєві цінності On I Ona розповіли в інтерв’ю журналу «Егоїст».
Нещодавно ви презентували свій альбом. Як він створювався?
Олексій: До свого стилю ми йшли довго, шукали автентичне звучання. Спершу створювали треки, які не були між собою поєднані однією ідеєю, їх записували англійською та російською. Усе змінила пісня «Від ілюзій». Саме від неї можна розпочинати відлік усвідомлення, якою має бути наша музика, і саме з неї розпочинається історія створення нашого дебютного альбому «Сторіз».
Альона: Усі пісні з нашого альбому – невигадані історії. Ми їх прожили. Вони близькі кожному, бо усі ми час від часу потрапляємо у схожі ситуації. Різні етапи у стосунках з рідними та коханими – це про усіх нас. Тут і пристрасть перших побачень, смак поцілунків та палкі почуття, і сум від першої сварки та стосунків на відстані, радість від примирення, відчуття гармонії та захоплення миттю.

Як у дуеті створюєте треки?
Альона: Ми пишемо на англомовну риму. Англійська – мова, що обтікає, її легко перетворювати в українську. Над текстами сидимо довго не тому, що риму важко знайти, а підбираємо правильні слова, аби вони не звучали в контексті грубо. Часто просто на диктофон в телеграмі записуємо уривки, пізніше Олексій обробляє. І коли пісня «саме те», відчуваємо якось одночасно, двоє.
Олексій: В альбомі 15 треків: 4 мікси, інтро та 10 повноцінних композицій. Є пісня «Пробач», яка розчулює, під неї можна трохи посумувати. Пісні «Індія», «Феном», «Вода» навпаки – танцювальні.
Альона: Концепція альбому Stories – dance meaningful pop. Тобто ми розповідаємо зрозумілі для кожного сюжети нашого кохання, смутку і минулого найдоступнішими методами – з допомогою сучасних технологій, соцмереж та танцювальної, проте смислової музики. Коли зникають межі, людей поєднує любов, історії, досвід та романтика.
Олексій: Ми кидаємо виклик усьому несправжньому. Важливо жити тут і зараз, витрачати час не на віртуальні стосунки і розваги, а приділяти увагу близьким, родині, дітям. Наступні покоління повинні мати справжні спогади та емоції, а не породжені соцмережами. Саме тому назва нашого альбому – «Сторіз» (історії реальні та функція «Інстаграм»). Ми маємо вибір, як жити. Технології – інструмент, а не мета існування.

Якщо говорити про сучасні тенденції, епоху інтернету та YouTube-каналів, чи легко тепер відомим та пробитись до українського шоубізу?
Альона: : Коли презентували свій перший кліп, то думали, що одразу станемо відомими. Бо «ми ж такі круті»… Нам казали, що шлях до впізнаваності буде довгим, а ми на те відповідали: «Ні, з нами буде по-іншому». В результаті сталось так, як нам і прогнозували. Це лише початок шляху. Роки 1,5-2 – лише тоді починають асоціювати виконавця з творчістю. От зараз ми випускаємо альбом. Восени готуємось до туру Україною. Тісно співпрацюємо та дружимо вже років 8 зі студією «Квартал 95», з їхньою хореографинею та режисеркою готуємо постановки. Ми дійсно багато працюємо з менеджерами, рекламою, журналістами, ефірами, піарниками.
Олексій: Казкові історії про те, що виклав трек в YouTube – і став знаменитим, не працюють. Є хороша якісна музика, є велика команда, яка вміє правильно донести її до слухача. У тому ж YouTube ще більша конкуренція, там жодна цензура не виокремить ні російськомовну музику, ні загалом закордонну. Тому доводиться працювати ще більше і постійно вдосконалюватись.
Чи є в вашого гурту мета і мрія?
Олексій: Премії та нагороди– це приємно. Однак основна мета, щоб нашу музику слухали. Ми хочемо збирати не лише клуби. У планах на найближчі 2 роки – виступити на Олімпійському.
Ким надихаєтесь, чиї треки у ваших плей-листах?
Олексій: Мелодикою та гармонією мене надихають ранні американські soul-виконавці, десь 80-90-х років. Їхня музика дуже красива, і якщо цю гармонію інтегрувати на наш біт, то вдало лягає. Це також розкриває дівочий вокал Альони.
Альона: Я слухаю музику, яка схожа до нашої по звучанню т стилістиці. Люблю Zivert, MATRANG, серед наших – Kadnay, Джамала, MamaRika, Maruv. Раніше слухала «фірму» – американців, європейських виконавців. Зараз від них на сучасному ринку втомилась. Хочеться чогось живого, народного, аби розуміти, про що трек.

Яке послання у вашій музиці?
Альона: Музика не має бути деструктивною. Моє послання: все, що ми робимо, – не агресія. Ми завжди за хороше і за те, що любов врятує цей світ. Любов буває різна – і в наших «Stories» кожен може знайти свою.
Окей. А чим займаєтесь на дозвіллі, куди зливаєте негатив, де заряджаєтесь любов’ю, про яку пишете?
Олексій: Я дуже люблю футбол, граємо раз чи двічі в тиждень. Люблю ходити на бруси, турніки. Я за будь-який актив. Бігаю щопонеділка протягом 2 годин, інколи ще 1,5 в п’ятницю.
Альона: Теж дуже люблю спорт: катаюсь на велосипеді, танцюю та займаюсь йогою. Олексій цього року вчився на лижах кататись, я теж досить непогано катаюсь. Почала десь 2 роки тому – і вже цього року покорила червону трасу в Польщі. Приємний відпочинок для мене – у колі друзів. Люблю такі затишні вечори – зібрати усіх вдома та приготувати щось смачне.

Які життєві цінності важливі для вас?
Олексій: Для мене найважливіше – сім’я! Це те, заради чого я живу, заради чого я помру. З нею – моє найкраще дозвілля.
Альона: Підтримую. Зараз особливо у жінок є хвороба – «я все сама». Йдучи до якихось незрозумілих вершин, ми дуже багато втрачаємо. І так, сім’я – найголовніше. І дуже важливо, щоб в сім’ї кожен займав своє місце. Навіть якщо жінка успішна в роботі, вона повинна знаходити час для дітей, чоловіка, бути в родинному колі, створювати теплу атмосферу та надихати. І водночас вона має займатись справою, яка приносить їй задоволення.