Віталій Воробйов – львівський фотограф, який створює мініфільми одним кадром, залишаючи посмак якоїсь чудернацької, або, навпаки, чуттєвої історії. Маючи імідж зіркового фотографа, він із задоволенням ділиться професійними знаннями і творчим натхненням, активно планує оригінальні проєкти та щодня майстерно втілює авторські ідеї та рефлексії. Про початок творчого шляху, перші фотопроєкти та причину створення фотошколи Віталій Воробйов розповів журналу «Егоїст».
Про початок творчого шляху
Мій творчий шлях розпочався доволі давно. Фотографією захопився ще в старших класах школи. Надихнула не так краса, як шанс її спіймати з допомогою фотооб’єктива. Я відчував внутрішню потребу створювати щось навдивовижу досконале.
Дуже люблю кінематографію, але вважаю, що шедевр можна зробити навіть одним кадром. Завжди прагну через фото розповісти якусь історію. Щоб здавалося, наче до цього кадру щось було, і буде щось після. Проте головне, щоб внаслідок процесу утворилася справді маленька лірична чи захоплива історія.
Про заробіток з допомогою фотографії не думав. Знімкував у далеких екзотичних подорожах, брав участь в міжнародних конкурсах, цікавився технічними аспектами та доробком фотомитців світового рівня. Завжди фотографував із задоволенням. Сьогодні усвідомлюю, як мені пощастило: хобі стало справою всього життя. Навіть на компроміси йти не довелося.

Про соціальні фотопроєкти
Перший проєкт був для партії зелених України, що опікувалась екологією. Відповідно тематика була гострою та актуальною. Головним фото проєкту стала моя робота з промовистою назвою «Одне дихання на двох», де моделлю виступила сусідська дівчинка, яка вдягнула протигаз на свого ведмедика, щоб поділилася з ним можливістю дихати незабрудненим повітрям. Постапокаліптична така історія вийшла. Проте промовиста та дуже виразна.
Мене часто запрошують у соціальні та благодійні проєкти. Минулого року з фондом «Від серця до серця» та відомими представниками шоу-бізнесу ми створили яскравий фотопроєкт «Усі ми трішки діти». Олег Скрипка, Тарас Тополя, Pianoboy, Alyona Alyona, Ірма Вітовська та інші відомі українці постали в ньому в образі дітей, показавши у такий спосіб, що в кожному з нас живе дитинство. Я був не тільки фотографом, а й продюсером цього проєкту. Благодійні фотовиставки та продаж ексклюзивного календаря дав змогу фонду придбати високотехнологічне кардіообладнання для діагностики та лікування захворювань серця у дітей.
Також співпрацював з благодійним фондом «Таблеточки»: робив фотосесію ведучого програми «Майстер Шеф» Ектора Хіменеса-Браво, що ділився власними рецептами приготування лимонаду. Яскраві фото публікували у соцмережах та використовували, як промоція в різних закладах. Це робили для того, щоб привернути увагу, розказати про ініціативу та зібрати кошти на благодійність.
Сьогодні я співпрацюю з фондом «Крила Надії», завдяки якому в Україні почали успішно робити надскладні хірургічні втручання. Для мене це надзвичайна честь – бути присутнім в операційній та на власні очі бачити, як львівські лікарі рятують життя, а потім ділитися цим зі світом з допомогою фотографії.

Про фотошколу
Коли я створював фотошколу, не розраховував на надмірну увагу й попит. Проте і тут мене чекав приємний сюрприз. Особливий формат занять, дружня та тепла атмосфера, насичені і добре структуровані програми дали змогу стати успішним викладачем.
Фотошкола для мене – це не тільки прибуток. Це ще й ефективний спосіб тримати тонус, постійно вдосконалюватися та професійно розвиватись. Адже сьогодні студенти дуже вибагливі та обізнані, їх не захопити інформацією з підручників та застарілими методиками викладання.
На заняттях я вчу різним аспектам. Це і використання всіх опцій сучасної фототехніки, і принципи обробки в графічних редакторах, і розвиток навички художнього бачення простору, і психологічні інструменти, що мають бути в арсеналі кожного фотографа. Роблю все, щоб на моїх заняттях завжди було цікаво, корисно та весело. Також час від часу проводжу тематичні майстер-класи та організовую фототури.
Про плани
Плани маю грандіозні. Мрію зробити цикл фото в найвіддаленіших куточках світу, організувати фотомарафон та відкрити авторську фотовиставку у Нью-Йорку. Крім того, в мене купа творчих ідей, що чекають на свою чергу та інколи сваряться за право бути втіленими першими. Наразі активно працюю з рекламними та художніми виданнями, проводжу приватні фотосесії та викладаю. Мій творчий шлях у фотографії лише починається. Усе найцікавіше попереду!